Երևանի քաղաքապետարանն ապօրինաբար խլել է «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնի» ողջ շարժական գույքը. տնօրեն
auroranews.am  «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնին» պատկանող անշարժ գույքն անօրինական եղանակով իր սեփականությունը հռչակելուց հետո Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարություն է տարածել, որ «Մուլտի Ուելնես Կենտրոն» մարզաառողջարանային համալիրը վերաբացվել է և գործելու է «Երևան Ուելնես Սենթր» նոր անունով։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Մուլտի ուելնես» մարզասրահի գլխավոր տնօրեն Արման Փիրոյանը:
«Համալիրի ողջ շարժական գույքը՝ մարզական գույք և սարքավորումներ, կահույք, oդափոխման և հովացման համակարգեր, համակարգչային տեխնիկա լվացքի մեքենաներ, խոհանոցային գույք, հեռուստացույցեր և այլն, և այլն, պատկանում են «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնին», դրանք դուրս չեն բերվել համալիրի տարածքից։
Հայտարարում ենք, որ Երևանի քաղաքապետարանն ապօրինաբար խլել է «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնի» ողջ շարժական գույքը, տիրացել այդ գույքերին և անհատույց օգտագործման է հանձնել իր ստեղծած «Երևան Ուելնես Սենթր» կազմակերպությանը։
Հարգելի՛ Երևանի քաղաքապետարան, հրապարակային հնչեցրեք, թե ի՞նչ հիմքով է ձեր ստեղծած ընկերությունն օգտագործում իրեն չպատկանող գույքը, ի՞նչ հիմքով եք այդ գույքը վերցրել «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնից»:

01-08-2026 11:49 Armenia Press of Diaspora
auroranews.am  «Multi Wellness Center» owned real estate has been declared as its own property in an illegal manner by the Yerevan municipality, which has announced that the «Multi Wellness Center» health and wellness complex has reopened and will operate under the new name «Yerevan Wellness Center». This was stated by Arman Piroyan, the general director of the «Multi Wellness» gym, on his Facebook page:
«All movable property of the complex—sports equipment and apparatus, furniture, ventilation and air conditioning systems, computer technology, washing machines, kitchenware, televisions, etc., belongs to the «Multi Wellness Center» and has not been removed from the complex's premises.»
We declare that the Yerevan municipality has unlawfully seized all movable property of the «Multi Wellness Center», taken possession of that property, and has handed it over for gratuitous use to the organization it created, «Yerevan Wellness Center».
Dear Yerevan municipality, publicly state on what grounds your created company is using property that does not belong to it, and on what grounds you have taken that property from the «Multi Wellness Center»?