Երևանի քաղաքապետարանն ապօրինաբար խլել է «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնի» ողջ շարժական գույքը. տնօրեն
auroranews.am  «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնին» պատկանող անշարժ գույքն անօրինական եղանակով իր սեփականությունը հռչակելուց հետո Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարություն է տարածել, որ «Մուլտի Ուելնես Կենտրոն» մարզաառողջարանային համալիրը վերաբացվել է և գործելու է «Երևան Ուելնես Սենթր» նոր անունով։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Մուլտի ուելնես» մարզասրահի գլխավոր տնօրեն Արման Փիրոյանը:
«Համալիրի ողջ շարժական գույքը՝ մարզական գույք և սարքավորումներ, կահույք, oդափոխման և հովացման համակարգեր, համակարգչային տեխնիկա լվացքի մեքենաներ, խոհանոցային գույք, հեռուստացույցեր և այլն, և այլն, պատկանում են «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնին», դրանք դուրս չեն բերվել համալիրի տարածքից։
Հայտարարում ենք, որ Երևանի քաղաքապետարանն ապօրինաբար խլել է «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնի» ողջ շարժական գույքը, տիրացել այդ գույքերին և անհատույց օգտագործման է հանձնել իր ստեղծած «Երևան Ուելնես Սենթր» կազմակերպությանը։
Հարգելի՛ Երևանի քաղաքապետարան, հրապարակային հնչեցրեք, թե ի՞նչ հիմքով է ձեր ստեղծած ընկերությունն օգտագործում իրեն չպատկանող գույքը, ի՞նչ հիմքով եք այդ գույքը վերցրել «Մուլտի Ուելնես Կենտրոնից»:

Мэрия Еревана незаконно конфисковала все движимое имущество «Мульти Уэлнес Центра», директор
auroranews.am  «Мульти Уелнес Центр» принадлежащее недвижимое имущество после того, как было незаконно объявлено его собственностью, мэрия Еревана выпустила заявление, что «Мульти Уелнес Центр» курортный комплекс вновь открыт и будет работать под новым названием «Ереван Уелнес Центр». Об этом на своей странице в Facebook написал генеральный директор спортзала «Мульти Уелнес» Арман Пироян:
«Все движимое имущество комплекса — спортивное оборудование и инвентарь, мебель, системы вентиляции и кондиционирования, компьютерная техника, стиральные машины, кухонное оборудование, телевизоры и так далее, принадлежит «Мульти Уелнес Центру», оно не было вывезено с территории комплекса.
Заявляем, что мэрия Еревана незаконно захватила все движимое имущество «Мульти Уелнес Центра&,» завладела этим имуществом и безвозмездно передала его созданной ею организации «Ереван Уелнес Центр».
Уважаемая мэрия Еревана, публично озвучьте, на каком основании ваша созданная компания использует имущество, которое ей не принадлежит, на каком основании вы забрали это имущество у «Мульти Уелнес Центра»?