Patriot հրթիռների պակասի պատճառով Ուկրաինան չի կարողանում խոցել բալիստիկ հրթիռները. Զելենկի
1lurer.am Այս գիշեր Ռուսաստանն Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակել է 35 հրթիռ, որից 27-ը՝ բալիստիկ, ինչպես նաև 185 հարվածային անօդաչու թռչող սարք. Ուկրաինան կարողացել է 27 բալիստիկ հրթիռներից խոցել միայն մեկը՝ Patriot հրթիռների պակասի պատճառով՝ հայտարարել է Վոլոդիմիր Զելենկին:
Նրա խոսքով՝ բալիստիկ հրթիռնելրի դեմ կալանիչների դեֆիցիտը խրախուսում է Ռուսաստանին նման հարվածներ հասցնել:
«Հիմնական թիրախը Կիևն էր, հարվածի տակ էին հայտնվել նաև Դնեպրոպետրովսկի, Սումիի, Խարկովի և Պոլտավայի շրջանները։ Կիևում հարձակման հետևանքով զոհվել է 9 մարդ, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են: Վնասվել է 18 բնակելի տուն, դպրոց, Լիտվայի դեսպանատունը և ենթակառուցվածքային օբյեկտներ»,- նշել է Ուկրաինայի նախագահը:

Due to a shortage of Patriot missiles, Ukraine is unable to intercept ballistic missiles. Zelensky
1lurer.am  This night, Russia launched 35 missiles towards Ukraine, of which 27 were ballistic, as well as 185 attack drones. Ukraine was able to intercept only one of the 27 ballistic missiles due to a shortage of Patriot missiles, stated Volodymyr Zelensky:
According to him, the deficit of interceptors against ballistic missiles encourages Russia to carry out such strikes.
«The main target was Kyiv, and the Dnipropetrovsk, Sumy, Kharkiv, and Poltava regions were also under attack. As a result of the assault in Kyiv, 9 people were killed, and dozens were injured. 18 residential houses, a school, the Lithuanian embassy, and infrastructure facilities were damaged,» the President of Ukraine noted.