Patriot հրթիռների պակասի պատճառով Ուկրաինան չի կարողանում խոցել բալիստիկ հրթիռները. Զելենկի
1lurer.am Այս գիշեր Ռուսաստանն Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակել է 35 հրթիռ, որից 27-ը՝ բալիստիկ, ինչպես նաև 185 հարվածային անօդաչու թռչող սարք. Ուկրաինան կարողացել է 27 բալիստիկ հրթիռներից խոցել միայն մեկը՝ Patriot հրթիռների պակասի պատճառով՝ հայտարարել է Վոլոդիմիր Զելենկին:
Նրա խոսքով՝ բալիստիկ հրթիռնելրի դեմ կալանիչների դեֆիցիտը խրախուսում է Ռուսաստանին նման հարվածներ հասցնել:
«Հիմնական թիրախը Կիևն էր, հարվածի տակ էին հայտնվել նաև Դնեպրոպետրովսկի, Սումիի, Խարկովի և Պոլտավայի շրջանները։ Կիևում հարձակման հետևանքով զոհվել է 9 մարդ, տասնյակ մարդիկ վիրավորվել են: Վնասվել է 18 բնակելի տուն, դպրոց, Լիտվայի դեսպանատունը և ենթակառուցվածքային օբյեկտներ»,- նշել է Ուկրաինայի նախագահը:

Из-за нехватки ракет Patriot Украина не может сбивать баллистические ракеты. Зеленский
1lurer.am Эта ночь Россия выпустила 35 ракет в сторону Украины, из которых 27 были баллистическими, а также 185 ударных беспилотников. Украина смогла перехватить только одну из 27 баллистических ракет из-за нехватки ракет Patriot, заявил Владимир Зеленский:
По его словам, дефицит перехватчиков против баллистических ракет побуждает Россию наносить такие удары:
«Основной целью был Киев, под ударом также оказались Днепропетровская, Сумская, Харьковская и Полтавская области. В результате атаки в Киеве погибли 9 человек, десятки людей получили ранения. Повреждены 18 жилых домов, школа, посольство Литвы и объекты инфраструктуры»,- отметил президент Украины: