Իրենց դիպլոմներն են ստացել Ռուս-Հայկական համալսարանի շրջանավարտները
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը մասնակցել է Ռուս-Հայկական համալսարանի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությանը և հանդես եկել ողջույնի խոսքով: Այս տարի բուհը ճանապարհել է 966 շրջանավարտի:
«Ռուս-Հայկական համալսարանը կարևոր առաքելություն է իրականացնում՝ Հայաստան բերելով բարձրագույն կրթության և գիտահետազոտական գործունեության միջազգային լավագույն փորձը, որից օգտվելու հնարավորությունը մեծ արժեք է մեր երիտասարդների, մեր գիտակրթական համակարգի և, ընդհանրապես, պետության համար»,- ողջույնի խոսքում ասել է Արթուր Մարտիրոսյանը՝ շրջանավարտներին մաղթելով հաջողություններ ու մասնագիտական նոր նվաճումներ:
Ընդգծելով, որ Ռուս-Հայկական համալսարանը գիտակրթական կարևոր հարթակ է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև՝ որպես երկու պետությունների համագործակցության առանցքային հանգույց, նախարարի տեղակալը նշել է, որ նախընթաց տարում վավերացվել է Ռուս-Հայկական համալսարանի գործունեության միջպետական նոր համաձայնագիրը, որը նախանշում է բուհի հետագա զարգացումը։
Արթուր Մարտիրոսյանը վստահություն է հայտնել, որ շրջանավարտները բուհում ստացած գիտելիքներով ու կարողություններով ներդրում են ունենալու մեր պետության զարգացման, գիտական, տնտեսական և հասարակական առաջընթացում։
Ողջույնի խոսքով հանդես են եկել նաև ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և ՌՀՀ ռեկտոր Էդվարդ Սանդոյանը:

Дипломы получили выпускники Русско-Армянского университета.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян принял участие в церемонии вручения дипломов выпускникам Российско-Армянского университета и выступил с приветственным словом. В этом году вуз выпустил 966 выпускников.
«Российско-Армянский университет выполняет важную миссию, привнося в Армению международный лучший опыт высшего образования и научно-исследовательской деятельности, возможность воспользоваться которым имеет большую ценность для нашей молодежи, нашей образовательной системы и, в целом, для государства»,- сказал Артур Мартиросян в приветственном слове, пожелав выпускникам успехов и новых профессиональных достижений:
Подчеркивая, что Российско-Армянский университет является важной образовательной платформой между Республикой Армения и Российской Федерацией, как ключевое звено сотрудничества двух государств, заместитель министра отметил, что в прошлом году было ратифицировано новое межгосударственное соглашение о деятельности Российско-Армянского университета, которое определяет дальнейшее развитие вуза.
Артур Мартиросян выразил уверенность, что выпускники, обладая знаниями и навыками, полученными в вузе, внесут вклад в развитие нашего государства, научный, экономический и общественный прогресс.
С приветственным словом также выступили первый заместитель министра высоких технологий Республики Армения Геворг Манташян и ректор РАУ Эдвард Сандоян: