Իրենց դիպլոմներն են ստացել Ռուս-Հայկական համալսարանի շրջանավարտները
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը մասնակցել է Ռուս-Հայկական համալսարանի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությանը և հանդես եկել ողջույնի խոսքով: Այս տարի բուհը ճանապարհել է 966 շրջանավարտի:
«Ռուս-Հայկական համալսարանը կարևոր առաքելություն է իրականացնում՝ Հայաստան բերելով բարձրագույն կրթության և գիտահետազոտական գործունեության միջազգային լավագույն փորձը, որից օգտվելու հնարավորությունը մեծ արժեք է մեր երիտասարդների, մեր գիտակրթական համակարգի և, ընդհանրապես, պետության համար»,- ողջույնի խոսքում ասել է Արթուր Մարտիրոսյանը՝ շրջանավարտներին մաղթելով հաջողություններ ու մասնագիտական նոր նվաճումներ:
Ընդգծելով, որ Ռուս-Հայկական համալսարանը գիտակրթական կարևոր հարթակ է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև՝ որպես երկու պետությունների համագործակցության առանցքային հանգույց, նախարարի տեղակալը նշել է, որ նախընթաց տարում վավերացվել է Ռուս-Հայկական համալսարանի գործունեության միջպետական նոր համաձայնագիրը, որը նախանշում է բուհի հետագա զարգացումը։
Արթուր Մարտիրոսյանը վստահություն է հայտնել, որ շրջանավարտները բուհում ստացած գիտելիքներով ու կարողություններով ներդրում են ունենալու մեր պետության զարգացման, գիտական, տնտեսական և հասարակական առաջընթացում։
Ողջույնի խոսքով հանդես են եկել նաև ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և ՌՀՀ ռեկտոր Էդվարդ Սանդոյանը:

The graduates of the Russian-Armenian University have received their diplomas.
The Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, Arthur Martirosyan, participated in the diploma awarding ceremony for graduates of the Russian-Armenian University and delivered a welcoming speech. This year, the university has graduated 966 students.
«The Russian-Armenian University is carrying out an important mission by bringing the best international practices of higher education and research activities to Armenia, which is of great value for our youth, our educational system, and, in general, for the state,» said Arthur Martirosyan in his welcoming speech, wishing the graduates success and new professional achievements.
Emphasizing that the Russian-Armenian University is an important educational platform between the Republic of Armenia and the Russian Federation, serving as a key hub for cooperation between the two states, the deputy minister noted that a new intergovernmental agreement on the activities of the Russian-Armenian University was ratified last year, which outlines the further development of the university.
Arthur Martirosyan expressed confidence that the graduates will contribute to the development of our state, as well as to scientific, economic, and social progress, with the knowledge and skills acquired at the university.
Welcoming speeches were also delivered by the First Deputy Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, Gevorg Mantashyan, and the rector of the RAU, Edward Sandoyan: