Հայկ Կոնջորյանն անդրադարձել է եղբոր՝ բռնnւթյան ենթարկելու դեպքին
Ցանկանում եմ մի քանի պարզաբանում կատարել` նախօրեին համացանցում տարածված տեսանյութերի և դրանց հաջորդած որոշ մեկնաբանությունների կապակցությամբ:
1. Իմ եղբորը ծեծի ենթարկելու դեպքի առիթով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Հարցը գտնվում է իրավապահ համակարգի տիրույթում և վստահ եմ, որ բռնություն գործադրած բոլոր անձինք իրավական պատասխանատվության կենթարկվեն:
2. Բռնության ցանկացած դրսևորում` լինի դա ֆիզիկական, հոգեբանական կամ որևէ այլ տեսակի, բացարձակապես անընդունելի է` անկախ այն գործադրողի անձից:
3. Հայաստանի Հանրապետությունում, աշխատանքային կամ միջանձնային հարաբերությունների պարզաբանման միակ ընդունելի տարբերակը օրենքն ու իրավական ընթացակարգերն են: Հարաբերությունների պարզաբանման ցանկացած հակաիրավական դրսևորում դատապարտելի է:
4. Այս դեպքի հետ կապված բոլոր հանգամանքները ենթակա են միմիայն և բացառապես իրավական գնահատականի: Որոշ քաղաքական շահարկումներ նպատակ ունեն դեպքը կամ դրան նախորդած տարբեր հանգամանքներ կապել իմ անձի հետ, ինչն անհնար է, քանի որ ես երբևէ որևէ պարագայում չեմ կարող ներգրավվել այնպիսի գործընթացի մեջ, որը դուրս է օրենքի և իրավական պետության տրամաբանությունից` անկախ այն բանից, թե գործընթացի որ կողմում ով է կանգնած: Սա ինձ համար եղել է և շարունակում է մնալ կարմիր գիծ:
5. Դատական հայցեր եմ ներկայացնելու բոլոր այն անձանց նկատմամբ, որոնք ինձ կվերագրեն ստահոդ լուրեր և զրպարտություններ` կապված թե այս դեպքի, թե այս դեպքի հետ կապ ունեցող և կապ չունեցող որևէ այլ հարցի հետ: Զրպարտության ցանկացած դրսևորում ունենալու է իրավական հետևանք այն կատարողների համար»:

Гайк Конжорян обратился к случаю насилия над своим братом.
Руководитель фракции «Гражданский договор» Национального собрания Армении Хайк Конжорян на своей странице в фейсбуке написал.
Хочу сделать несколько разъяснений в связи с видео, распространенными в интернете накануне, и некоторыми комментариями, которые последовали за ними:
1. В связи с инцидентом, в котором был избит мой брат, возбуждено уголовное дело. Вопрос находится в ведении правоохранительных органов, и я уверен, что все лица, применившие насилие, понесут юридическую ответственность:
2. Любое проявление насилия, будь то физическое, психологическое или любого другого рода, абсолютно неприемлемо, независимо от личности его исполнителя:
3. В Республике Армения единственным приемлемым способом разрешения трудовых или межличностных отношений являются закон и юридические процедуры. Любое незаконное проявление разрешения отношений подлежит осуждению:
4. Все обстоятельства, связанные с этим инцидентом, подлежат исключительно и только юридической оценке. Некоторые политические манипуляции имеют целью связать этот случай или различные обстоятельства, предшествовавшие ему, с моей личностью, что невозможно, поскольку я никогда не могу быть вовлечен в такой процесс, который выходит за рамки закона и логики правового государства, независимо от того, на какой стороне процесса кто стоит. Для меня это было и остается красной линией:
5. Я подам судебные иски против всех тех, кто будет приписывать мне ложные сведения и клевету, связанные как с этим инцидентом, так и с любыми другими вопросами, имеющими или не имеющими к нему отношение. Любое проявление клеветы будет иметь юридические последствия для ее исполнителей»: