Մեկ շաբաթում ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոնում գրանցվել է 750 դեպք, որից 272-ը՝ արտակարգ
ՆԳՆ ՓԾ-ից հայտնում են, որ հուլիսի 6-12-ը ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում գրանցվել է 750 դեպք, որից 272-ը՝ արտակարգ:
Մասնավորապես՝ հրդեհի՝ 170, ջրային հաղորդակցման ուղիներում պատահարի՝ 6, քարաթափման, ուժեղ քամու, թունավորման՝ 5-ական, փլուզման, տեղատարափ անձևրի՝ 4-ական, որոնողափրկարարական, դժբախտ պատահարի՝ 3-ական, կենսաապահովման կոմունալ համակարգերում վթարի, վայրի կենդանիների հարձակման, ջրահեղձման՝ 2-ական, կարկուտի, կայծակի, երկրաշարժի, զինամթերքի հայտնաբերման՝ 1-ական, ինքնասպանության փորձի՝ 11, օձի հայտնաբերման՝ 51, կեղծ ահազանգի՝ 11, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի՝ 63, ինչպես նաև՝ կենցաղային կանչի՝ 188, հրդեհի ծագման սպառնալիքի՝ 51, հրդեհի կեղծ կանչի՝ 36, 124 այլ դեպքեր:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 53 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 97 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 55 տրանսպորտային միջոց:

За одну неделю в оперативном управлении МВД зарегистрировано 750 случаев, из которых 272 — чрезвычайные.
13-07-2026 12:25 Армения Общество
Из НГН ПЦ сообщают, что с 6 по 12 июля в оперативном управлении НГН зарегистрировано 750 случаев, из которых 272 — чрезвычайные:
В частности, 170 случаев пожара, 6 — аварий на водных путях, по 5 случаев обрушения, сильного ветра и отравления, по 4 случая обрушения и ливневого дождя, по 3 случая поисково-спасательных операций и несчастных случаев, по 2 случая аварий в системах жизнеобеспечения, нападения диких животных и утопления, по 1 случаю града, молнии, землетрясения и обнаружения боеприпасов, 11 попыток самоубийства, 51 случай обнаружения змеи, 11 ложных вызовов, 63 дорожно-транспортных происшествия, а также 188 бытовых вызовов, 51 угроза возникновения пожара, 36 ложных вызовов о пожаре и 124 других случая.
Из-за погодных условий и других факторов зарегистрировано 53 случая блокировки транспортных средств. Спасатели оказали помощь 97 гражданам и эвакуировали 55 транспортных средств, заблокированных на автодорогах, в безопасные зоны.