Ժաննա Անդրեասյանը հետևել է Սիսավանի միջնակարգ դպրոցի կառուցման աշխատանքներին
Արարատի մարզի Սիսավան գյուղում ՀՀ Կառավարության «300 դպրոց» ծրագրի շրջանակում կառուցվում է ոչ տիպային դպրոց: Սիսավանի նոր դպրոցը կառուցվում է հին դպրոցի տեղում․ միջնակարգ դպրոցում սովորելու հնարավորություն կունենա շուրջ 440 աշակերտ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն  աշխատանքային շրջայց է կատարել նշյալ դպրոցի շինհրապարակ՝ հետևելու աշխատանքների ընթացքին, ծանոթանալու առկա վիճակին:
Նախարարին ուղեկցել է ԿԳՄՍ նախարարության գլխավոր քարտուղար Հասմիկ Հակոբյանը։
Նորակառույց դպրոցը կհագեցվի նաև նոր գույքով, լաբորատոր սարքավորումներով և ուսումնական նյութերով, կստեղծվեն անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներ՝ ուսումնական գործընթացի պատշաճ կազմակերպման համար: Կապալառու ընկերության պատասխանատուները վստահեցրել են, որ պահպանվում են շինարարության որակը և ժամկետները։
Ժաննա Անդրեասյանը հետաքրքրվել է շինարարության  ընթացքում դասապրոցեսի կազմակերպման մանրամասներով՝ ընդգծելով դրանք անխափան իրականացնելու կարևորությունը: Դպրոցի տնօրենը նշել է, որ այս փուլում դասերն իրականացվել են հարևան բնակավայրի դպրոցներից մեկում և գյուղապետարանում։ Դպրոցի շուրջ 380 աշակերտ ուրախությամբ և ոգևորությամբ է սպասում նոր դպրոցի շահագործմանը։

Жанна Андреасян следила за строительными работами средней школы в Сисаване.
В деревне Сисаван Армавирской области строится нетипичная школа в рамках программы правительства РА «300 школ». Новая школа в Сисаване строится на месте старой школы; в средней школе смогут учиться около 440 учеников.
Министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян провела рабочую поездку на строительную площадку указанной школы, чтобы следить за ходом работ и ознакомиться с текущей ситуацией:
Министра сопровождала главный секретарь министерства образования, науки, культуры и спорта Хасмик Акопян.
Новая школа будет оснащена также новой мебелью, лабораторным оборудованием и учебными материалами, будут созданы необходимые инфраструктуры для надлежащей организации учебного процесса. Ответственные лица подрядной компании заверили, что соблюдаются качество и сроки строительства.
Жанна Андреасян заинтересовалась деталями организации учебного процесса во время строительства, подчеркивая важность их бесперебойного выполнения. Директор школы отметил, что на данном этапе занятия проводятся в одной из школ соседнего населенного пункта и в администрации села. Около 380 учеников школы с радостью и воодушевлением ждут ввода в эксплуатацию новой школы.