Բացահայտվել է Մուրացանի փողոցում տեղի ունեցած հանցագործությունը․ կան կալանավորված անձինք
Հուլիսի 23-ին Քրեական ոստիկանները Դիլիջան քաղաքի հասցեներից մեկում հայտնաբերել, սպանության փորձ կատարելու կասկածանքով ձերբակալել և նախաքննական մարմին են ներկայացրել Աբովյան քաղաքի բնակիչ 32-ամյա և Երևանի բնակիչ 27-ամյա երկու տղամարդու։
Նույն օրը  հայտնաբերվել, ձերբակալվել, ապա կալանավորվել է նաև Աբովյան քաղաքի բնակիչ 34-ամյա մի տղամարդ։ Այդ մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 18-ին, մայրաքաղաքի Մուրացանի փողոցում տեղի ունեցած միջադեպից հետո ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ ճշտվել էր դեպքի մասնակից անձանց ինքնությունը: 1 անձ ձերբակալվել և ներկայացվել էր նախաքննական մարմին:

Раскрыто преступление, произошедшее на улице Мурацан: есть задержанные лица.
23 июля уголовные полицейские в одном из адресов города Дилижан обнаружили, задержали по подозрению в покушении на убийство и представили следственным органам двух мужчин: 32-летнего жителя города Абовян и 27-летнего жителя Еревана.
В тот же день был также обнаружен, задержан и затем арестован 34-летний мужчина, житель города Абовян. Об этом сообщает полиция Министерства внутренних дел.
Напоминаем, что 18 июля после инцидента на улице Мурацан в столице благодаря срочным оперативно-розыскным мероприятиям сотрудников полиции Министерства внутренних дел была установлена личность участников происшествия: один человек был задержан и представлен следственным органам.