Ո՞ր հայ գործարարն է Հայաստանում տնային կալանքում ումից բողոքում է թե Ալիևը, թե իր պրոքսի Փաշինյանը․ Նարեկ Կարապետյան
13-07-2026 11:38 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
armlur.am  Այդ ո՞ր հայ գործարարն է Հայաստանում տնային կալանքում ումից բողոքում է թե Ալիևը, թե իր պրոքսի Փաշինյանը: Այս մասին ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ, պատգամավորի թեկնածու Նարեկ Կարապետյանը:
«Իլհամ Ալիևը այսօր հայտարարել է.
Եվրոպայի խորհրդում գործում էր մեծ հակաադրբեջանական խումբ:
Պարզվել է, որ Ժոզեպ Բորելը հարաբերություններ է պահպանել որոշ անձանց, այդ թվում՝ Միջազգային դատարանի դատավոր պարոն Օկամպոյի հետ։ Պարզվել է, որ նա ֆինանսավորվել է հայկական օլիգարխի կողմից, ով ներկայումս տնային կալանքի տակ է գտնվում Հայաստանում:
Այդ ո՞ր հայ գործարարն է Հայաստանում տնային կալանքում ումից բողոքում է թե Ալիևը, թե իր պրոքսի Փաշինյանը»,- գրել է նա:

Какой армянский бизнесмен находится под домашним арестом в Армении, на которого жалуются как Алиев, так и его прокси Пашинян? Нарк Карапетян
13-07-2026 11:38 Армения Обзор прессы Диаспоры
armlur.am  Какой армянский бизнесмен находится под домашним арестом в Армении, на которого жалуются как Алиев, так и его прокси Пашинян? Об этом заявил член совета партии «Сильная Армения», кандидат в депутаты Нарек Карапетян:
«Ильхам Алиев сегодня заявил.
В Совете Европы действовала большая антиазербайджанская группа:
Выяснилось, что Жозеп Боррель поддерживал отношения с некоторыми лицами, в том числе с судьей Международного суда господином Окампо. Выяснилось, что он финансировался армянским олигархом, который в настоящее время находится под домашним арестом в Армении:
Какой армянский бизнесмен находится под домашним арестом в Армении, на которого жалуются как Алиев, так и его прокси Пашинян?», - написал он: