Հայաստանի և Ֆրանսիայի ներկայացուցիչները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր
10-07-2026 19:28 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հուլիսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել են Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին և պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Առնո Էլլիին՝ վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Արման Սարգսյանը փոխգնդապետ Էլլիին է հանձնել ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով շնորհված «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալը՝ շնորհակալություն հայտնելով նրան Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև գործակցության զարգացման գործում ավանդի ու համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար։

Representatives of Armenia and France have discussed issues related to cooperation in the field of defense.
10-07-2026 19:28 Armenia Press release
On July 10, the First Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia, Chief of the General Staff, Lieutenant General Edward Asryan, and Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of France to Armenia, Olivier Decottignies, and the Defense Attaché, Lieutenant Colonel Arno Elly, on the occasion of the latter's mission completion.
Arman Sargsyan presented Lieutenant Colonel Elly with the "For Military Cooperation" medal awarded by the Minister of Defense of the Republic of Armenia, expressing gratitude for his contribution to the development of cooperation between Armenia and France and for their joint effective work.