ՖԻՖԱ-ն 1 միլիոն դոլար կտրամադրի Վենեսուելայում երկրաշարժից տուժածներին
shantnews.am  Ֆուտբոլային ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր մարդասիրական հիմնադրամից մեկ միլիոն ԱՄՆ դոլար կհատկացնի Վենեսուելայում երկրաշարժից տուժածներին օգնություն ցուցաբերելու համար, հաղորդվում է կազմակերպության կայքում։
Միջոցները կօգտագործվեն բնական աղետից տուժածներին անհապաղ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու, բնակեցված տարածքներին օգնություն ցուցաբերելու և արտակարգ փրկարարական գործողություններին աջակցելու համար։
Հունիսի վերջին Վենեսուելայում տեղի ունեցան երկու հզոր երկրաշարժ՝ 7.2 և 7.5 մագնիտուդով, մեկ րոպեից պակաս ընդմիջումներով։ Ցնցումները զգացվել են Կարակասում և երկրի մի քանի այլ շրջաններում՝ մեծ վնաս հասցնելով տներին և ենթակառուցվածքներին։ Երկրաշարժերից հետո իշխանությունները սկսել են շենքերի տեխնիկական վիճակի լայնածավալ ստուգում և կազմակերպել են ժամանակավոր բնակարաններ իրենց տները լքած բնակիչների համար։ Հուլիսի 10-ի դրությամբ զոհերի թիվը հասել է 3889-ի։

FIFA will allocate 1 million dollars to those affected by the earthquake in Venezuela.
shantnews.am  The International Federation of Football Associations (FIFA) will allocate one million US dollars from its humanitarian fund to provide assistance to those affected by the earthquake in Venezuela, according to a report on the organization's website.
The funds will be used to provide immediate humanitarian assistance to those affected by the natural disaster, to assist populated areas, and to support emergency rescue operations.
At the end of June, two powerful earthquakes measuring 7.2 and 7.5 occurred in Venezuela, with less than a minute between them. The tremors were felt in Caracas and several other regions of the country, causing significant damage to homes and infrastructure. Following the earthquakes, authorities began a large-scale inspection of the technical condition of buildings and organized temporary housing for residents who had to leave their homes. As of July 10, the death toll has reached 3,889.