ՖԻՖԱ-ն 1 միլիոն դոլար կտրամադրի Վենեսուելայում երկրաշարժից տուժածներին
shantnews.am  Ֆուտբոլային ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր մարդասիրական հիմնադրամից մեկ միլիոն ԱՄՆ դոլար կհատկացնի Վենեսուելայում երկրաշարժից տուժածներին օգնություն ցուցաբերելու համար, հաղորդվում է կազմակերպության կայքում։
Միջոցները կօգտագործվեն բնական աղետից տուժածներին անհապաղ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու, բնակեցված տարածքներին օգնություն ցուցաբերելու և արտակարգ փրկարարական գործողություններին աջակցելու համար։
Հունիսի վերջին Վենեսուելայում տեղի ունեցան երկու հզոր երկրաշարժ՝ 7.2 և 7.5 մագնիտուդով, մեկ րոպեից պակաս ընդմիջումներով։ Ցնցումները զգացվել են Կարակասում և երկրի մի քանի այլ շրջաններում՝ մեծ վնաս հասցնելով տներին և ենթակառուցվածքներին։ Երկրաշարժերից հետո իշխանությունները սկսել են շենքերի տեխնիկական վիճակի լայնածավալ ստուգում և կազմակերպել են ժամանակավոր բնակարաններ իրենց տները լքած բնակիչների համար։ Հուլիսի 10-ի դրությամբ զոհերի թիվը հասել է 3889-ի։

ФИФА выделит 1 миллион долларов пострадавшим от землетрясения в Венесуэле.
shantnews.am  Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) выделит один миллион долларов США из своего гуманитарного фонда для оказания помощи пострадавшим от землетрясения в Венесуэле, сообщается на сайте организации.
Средства будут использованы для немедленного оказания гуманитарной помощи пострадавшим от природной катастрофы, помощи населённым пунктам и поддержки экстренных спасательных операций.
В конце июня в Венесуэле произошло два мощных землетрясения магнитудой 7.2 и 7.5 с интервалом менее одной минуты. Толчки ощущались в Каракасе и в нескольких других регионах страны, нанеся значительный ущерб домам и инфраструктуре. После землетрясений власти начали масштабную проверку технического состояния зданий и организовали временное жильё для жителей, покинувших свои дома. По состоянию на 10 июля число жертв достигло 3889.