ԵԱՏՄ արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի նիստի անցկացումը նպաստավոր հնարավորություն է ստեղծում արդյունաբերական համագործակցության հեռանկարների համար. Պապոյանը՝ ՌԴ-ում
06-07-2026 14:16 Հայաստան Տնտեսություն
tert.am. ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնության Եկատերինբուրգ քաղաքում՝ «Իննոպրոմ» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսին և Եվրասիական տնտեսական միության արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում են  ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Այցի շրջանակում հունիսի 6-ին նախարարը մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական միության արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի ութերորդ նիստին։
Իր ելույթում Գևորգ Պապոյանը նշել է, որ ԵԱՏՄ արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի նիստի անցկացումը նպաստավոր հնարավորություն է ստեղծում արդյունաբերական համագործակցության հեռանկարների և ԵԱՏՄ շրջանակում համատեղ նախագծերի իրականացման հարցերի առարկայական քննարկման համար։
Նախարարն ընդգծել է, որ Արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի ընթացիկ նիստը կարևոր ներդրում կունենա եվրասիական արդյունաբերական ինտեգրման հետագա խորացման գործում և կնպաստի Միության բոլոր անդամ պետությունների շահերին համահունչ գործնական լուծումների մշակմանը։

Проведение заседания Совета по промышленной политике ЕАЭС создает благоприятную возможность для перспектив промышленного сотрудничества, - Папоян в РФ.
06-07-2026 14:04 Армения Экономика
tert.am. Министр экономики Армении Геворг Папоян находится с рабочим визитом в Екатеринбурге, Россия, для участия в международной промышленной выставке «Иннопром» и очередном заседании Совета по промышленной политике Евразийского экономического союза. Об этом сообщает  Министерство экономики Армении:
В рамках визита 6 июня министр принял участие в восьмом заседании Совета по промышленной политике Евразийского экономического союза.
В своем выступлении Геворг Папоян отметил, что проведение заседания Совета по промышленной политике ЕАЭС создает благоприятную возможность для предметного обсуждения перспектив промышленного сотрудничества и вопросов реализации совместных проектов в рамках ЕАЭС.
Министр подчеркнул, что текущее заседание Совета по промышленной политике будет важным вкладом в дальнейшее углубление евразийской промышленной интеграции и будет способствовать разработке практических решений, соответствующих интересам всех государств-членов Союза.