«Ալեքս 33» լցակայանը տուգանվել է թերլիցքավորման համար
ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում բենզինի, դիզելային վառելիքի և հեղուկացված ածխաջրածնային գազի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «Ալեքս 33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք․ Վաղարշապատ, Մանուշյան 4/4)։
Ըստ գերատեսչության՝ ստուգման արդյունքում հայտնաբերված թերլիցքավորման համար տնտեսվարողը ենթարկվել է 2 239 209 ՀՀ դրամի չափով վարչական պատասխանատվության։
Արձանագրված իրավախախտման հիմքով Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանի հրամանով լցակայանում 1 ամսով փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառ։

The "Alex 33" gas station has been fined for undercharging.
The State Revenue Committee of Armenia has conducted an inspection at the gas station owned by "Alex 33" LLC, which engages in the retail sale of gasoline, diesel fuel, and liquefied hydrocarbon gas (address: Vagharshapat, Manushyan 4/4).
According to the agency, the operator has been subjected to administrative liability in the amount of 2,239,209 AMD for the undercharging identified during the inspection.
Based on the recorded violation, a notice stating "We have been fined for undercharging" has been posted at the gas station for one month by the order of the head of the State Revenue Committee, Armen Kotolyan.