Մոսկվա է ժամանել Հարավաֆրիկյան Հանրապետության պատվիրակությունը՝ ռազմական համագործակցության քննարկման համար
28-07-2026 16:52 Ռուսաստան Քաղաքականություն
1in.am Հարավաֆրիկյան Հանրապետության (ՀԱՀ) զինվորական պատվիրակությունը ժամանել է Մոսկվա՝ Ցամաքային զորքերի գծով ռազմական համագործակցության հարցերի քննարկման համար: Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Հարավաֆրիկյան Հանրապետության զինված ուժերի զինվորական պատվիրակությունը՝ ցամաքային զորքերի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Լոուրենս Մբաթայի գլխավորությամբ, ժամանել է Մոսկվա՝ երկկողմ ռազմական համագործակցության հարցերի քննարկման համար», – գերատեսչության հաղորդագրությունից հատված է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։

The delegation of the Republic of South Africa has arrived in Moscow for discussions on military cooperation.
28-07-2026 16:52 Ռուսաստան Politics
1in.am A military delegation from the Republic of South Africa has arrived in Moscow to discuss issues of military cooperation in the land forces sector. This was reported by the Russian Ministry of Defense.
«The military delegation of the South African National Defence Force, led by the commander of the land forces, Lieutenant General Lawrence Mbatha, has arrived in Moscow to discuss issues of bilateral military cooperation,» – TASS quotes a section of the agency's statement.