Բնական գազի սակագները բնակիչների համար կմնան անփոփոխ. ՀԾԿՀ
Հայկական ժամանակ. Հուլիսի 1-ին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած նիստում համապատասխան որոշում է կայացվել, որի արդյունքում Հայաստանում բնակիչ-բաժանորդների համար բնական գազի սակագները չեն փոխվի։
Գազամատակարարման համակարգում կարգավորվող սակագների հաշվարկման մեթոդիկայի պահանջներից ելնելով՝ հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ սկսված սակագների վերանայման գործընթացի շրջանակում սակագների վրա ազդող դրական և բացասական բոլոր գործոնների արդյունքում վերանայվել է բնական գազի փոխադրման, բաշխման և գազամատակարարման համակարգի օպերատորի ծառայությունների սակագները, որոնք չեն անդրադառնա բնակիչների վճարների վրա։
Այսպիսով, բնակիչ-բաժանորդների համար բնական գազի սակագները կմնան անփոփոխ։ Որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2026 թվականի օգոստոսի 1-ից։

The natural gas tariffs for residents will remain unchanged. PSRC
Armenian Time. On July 1, during a meeting chaired by the head of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) Mesrop Mesropyan, a relevant decision was made, as a result of which the natural gas tariffs for resident subscribers in Armenia will not change.
Based on the requirements of the methodology for calculating regulated tariffs in the gas supply system, the process of tariff review initiated by the commission has resulted in the revision of the tariffs for the transportation, distribution, and services of the gas supply system operator, which will not affect the payments of residents.
Thus, the natural gas tariffs for resident subscribers will remain unchanged. The decision will come into effect on August 1, 2026.