Բնական գազի սակագները բնակիչների համար կմնան անփոփոխ. ՀԾԿՀ
Հայկական ժամանակ. Հուլիսի 1-ին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած նիստում համապատասխան որոշում է կայացվել, որի արդյունքում Հայաստանում բնակիչ-բաժանորդների համար բնական գազի սակագները չեն փոխվի։
Գազամատակարարման համակարգում կարգավորվող սակագների հաշվարկման մեթոդիկայի պահանջներից ելնելով՝ հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ սկսված սակագների վերանայման գործընթացի շրջանակում սակագների վրա ազդող դրական և բացասական բոլոր գործոնների արդյունքում վերանայվել է բնական գազի փոխադրման, բաշխման և գազամատակարարման համակարգի օպերատորի ծառայությունների սակագները, որոնք չեն անդրադառնա բնակիչների վճարների վրա։
Այսպիսով, բնակիչ-բաժանորդների համար բնական գազի սակագները կմնան անփոփոխ։ Որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2026 թվականի օգոստոսի 1-ից։

Тарифы на природный газ для жителей останутся неизменными. ГРСО
Армянское время. 1 июля на заседании, проведенном председателем Комиссии по регулированию общественных услуг (КРУУ) Месропом Месропяном, было принято соответствующее решение, в результате которого тарифы на природный газ для жителей Армении не изменятся.
Исходя из требований методики расчета регулируемых тарифов в системе газоснабжения, в рамках процесса пересмотра тарифов, инициированного комиссией, были пересмотрены тарифы на транспортировку, распределение и услуги оператора системы газоснабжения, которые не отразятся на платежах жителей.
Таким образом, тарифы на природный газ для жителей останутся неизменными. Решение вступит в силу с 1 августа 2026 года.