Կենդանաբանական այգու մոտ տրոլեյբուսի սնուցման հոսանքընդունիչ ձողը վնասել է էլեկտրական լարերը, որոնք էլ ընկել են թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» ավտոբուսի վրա
04-07-2026 14:58 Հայաստան Հասարակություն
Այսօր՝ հուլիսի 4-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10:30-ի սահմաններում, Մյասնիկյան Պողոտայում՝ Երևանի կենդանաբանական այգու մոտ Ռաջու Հ․-ն վարելով Տ1 երթուղին սպասարկող «Yutong» տրոլեյբուսը սնուցման հոսանքընդունիչ ձողը (շտանգա) վնասել է էլեկտրական լարերը, որոնք էլ ընկել են Արամ Ա․-ի վարած, թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսի վրա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների բարեբախտաբար տուժածներ չկան։Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Գոռ Առաքելյանի, գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Ազատ Թադևոսյանի, վաշտի հրամանատար Սարգիս Կիրակոսյանի և վաշտի հրամանատարի տեղակալ Վլադ Մկրտչյանի գլխավորությամբ։
Տարածքը սահմանազատել են նույն վաշտի ավագ պարեկ Սամվել Իսախանյանը և կրտսեր պարեկ Արտյոմ Թորոսյանը։Դեպքի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվում։

The trolleybus power supply pole near the zoo has damaged the electrical wires, which have also fallen onto the "Zhongtong" bus serving route number 54.
04-07-2026 14:58 Armenia Social
Today, on July 4, an emergency incident occurred in Yerevan. Around 10:30, while driving the "Yutong" trolleybus serving route T1 near the Yerevan Zoo on Myasnikyan Avenue, Raju H. damaged the power supply pole (shatanga), which caused the electric wires to fall onto the "Zhongtong" bus serving route 54, driven by Aram A.
As reported by photojournalist Gagik Shamshyan, according to preliminary information, fortunately, there are no injuries. Police officers from the Patrol Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia, from the 1st company of the Yerevan city battalion, arrived at the scene, led by the battalion commander Gor Arakelyan, the deputy battalion commander Azat Tadevosyan, the company commander Sargis Kirakosyan, and the deputy company commander Vlad Mkrtchyan.
The area was cordoned off by senior patrol officer Samvel Isakhanyan and junior patrol officer Artyom Torosyan. Documents are being processed regarding the incident at the 1st company of the Patrol Service in Yerevan.