Կենդանաբանական այգու մոտ տրոլեյբուսի սնուցման հոսանքընդունիչ ձողը վնասել է էլեկտրական լարերը, որոնք էլ ընկել են թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» ավտոբուսի վրա
04-07-2026 14:58 Հայաստան Հասարակություն
Այսօր՝ հուլիսի 4-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10:30-ի սահմաններում, Մյասնիկյան Պողոտայում՝ Երևանի կենդանաբանական այգու մոտ Ռաջու Հ․-ն վարելով Տ1 երթուղին սպասարկող «Yutong» տրոլեյբուսը սնուցման հոսանքընդունիչ ձողը (շտանգա) վնասել է էլեկտրական լարերը, որոնք էլ ընկել են Արամ Ա․-ի վարած, թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսի վրա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների բարեբախտաբար տուժածներ չկան։Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Գոռ Առաքելյանի, գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Ազատ Թադևոսյանի, վաշտի հրամանատար Սարգիս Կիրակոսյանի և վաշտի հրամանատարի տեղակալ Վլադ Մկրտչյանի գլխավորությամբ։
Տարածքը սահմանազատել են նույն վաշտի ավագ պարեկ Սամվել Իսախանյանը և կրտսեր պարեկ Արտյոմ Թորոսյանը։Դեպքի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվում։

У столба питания троллейбуса рядом с зоопарком повреждены электрические провода, которые упали на автобус «Zhongtong», обслуживающий маршрут № 54.
04-07-2026 14:58 Армения Общество
Сегодня, 4 июля, в Ереване произошло чрезвычайное происшествие. Около 10:30 на проспекте Мясникяна, рядом с Ереванским зоопарком, водитель троллейбуса марки «Yutong» Раджу Х. повредил электрические провода, зацепив их приемным штангой (штанга), которые затем упали на автобус марки «Zhongtong», обслуживающий маршрут номер 54, под управлением Арама А.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, по предварительной информации, к счастью, пострадавших нет. На место происшествия прибыли сотрудники патрульной службы полиции Министерства внутренних дел Армении из 1-го взвода 1-й роты 1-го батальона, под командованием командира батальона Гора Аракеляна, заместителя командира батальона Азата Тадевосьяна, командира взвода Саргиса Киркосьяна и заместителя командира взвода Влада Мкртчяна.
Территорию огородили старший патрульный того же взвода Самвел Исаханян и младший патрульный Артем Торосян. По факту происшествия в 1-м батальоне патрульной службы полиции Еревана оформляются документы.