Ուկրաինան հարվածել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտ գտնվող նավթային և ռազմական օբյեկտներին. Զելենսկի
Ազատություն․ Ուկրաինայի զինված ուժերը գիշերվա ընթացքում հարվածներ են հասցրել Ռուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգի մերձակայքում գտնվող նավթային և ռազմական օբյեկտներին, այսօր հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Ուկրաինայի պաշտպանության ուժերը հարվածել են նավահանգստի նավթային ենթակառուցվածքներին, որոնք եկամուտ են ապահովում Ռուսաստանի ռազմական գործողությունների ֆինանսավորման համար, ինչպես նաև խոցել են Կրոնշտադտը՝ կարևոր ռազմական թիրախ, որը գտնվում է Ուկրաինայի պետական սահմանից ավելի քան 850 կմ հեռավորության վրա»,- հայտնել է Ուկրաինայի նախագահը:
Նախօրեին էլ Ռուսաստանը անօդաչու թռչող սարքով հարվածել է Ուկրաինայի Պոլտավայի մարզում գտնվող գազի արդյունահանման օբյեկտին, որի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել, հայտնել է ուկրաինական «Նաֆթոգազ»-ը։
Ուկրաինայի հյուսիսային Սումի քաղաքի կենտրոնում ռուսական հարվածի հետևանքով նախօրեին զոհվել է առնվազն չորս մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա, վիրավորվել է 27 մարդ, հայտնել են տեղի իշխանությունները:

Ukraine has struck oil and military facilities near St. Petersburg, Zelensky.
Azatutyun․ The Ukrainian armed forces have struck oil and military facilities near St. Petersburg, Russia, during the night, announced Ukrainian President Volodymyr Zelensky today.
«The Ukrainian defense forces have targeted port oil infrastructure that provides revenue for financing Russia's military operations, as well as struck Kronstadt, an important military target located more than 850 km from Ukraine's state border», the Ukrainian president reported.
The day before, Russia struck a gas extraction facility in Ukraine's Poltava region with a drone, resulting in a fire, reported the Ukrainian company «Naftogaz».
In the center of the northern Ukrainian city of Sumy, at least four people, including one child, were killed as a result of a Russian strike the day before, and 27 people were injured, local authorities reported.