Ուկրաինան հարվածել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտ գտնվող նավթային և ռազմական օբյեկտներին. Զելենսկի
Ազատություն․ Ուկրաինայի զինված ուժերը գիշերվա ընթացքում հարվածներ են հասցրել Ռուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգի մերձակայքում գտնվող նավթային և ռազմական օբյեկտներին, այսօր հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Ուկրաինայի պաշտպանության ուժերը հարվածել են նավահանգստի նավթային ենթակառուցվածքներին, որոնք եկամուտ են ապահովում Ռուսաստանի ռազմական գործողությունների ֆինանսավորման համար, ինչպես նաև խոցել են Կրոնշտադտը՝ կարևոր ռազմական թիրախ, որը գտնվում է Ուկրաինայի պետական սահմանից ավելի քան 850 կմ հեռավորության վրա»,- հայտնել է Ուկրաինայի նախագահը:
Նախօրեին էլ Ռուսաստանը անօդաչու թռչող սարքով հարվածել է Ուկրաինայի Պոլտավայի մարզում գտնվող գազի արդյունահանման օբյեկտին, որի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել, հայտնել է ուկրաինական «Նաֆթոգազ»-ը։
Ուկրաինայի հյուսիսային Սումի քաղաքի կենտրոնում ռուսական հարվածի հետևանքով նախօրեին զոհվել է առնվազն չորս մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա, վիրավորվել է 27 մարդ, հայտնել են տեղի իշխանությունները:

Украина нанесла удар по нефтяным и военным объектам вблизи Санкт-Петербурга, заявил Зеленский.
Азатутюн: Вооруженные силы Украины нанесли удары по нефтяным и военным объектам, расположенным в окрестностях Санкт-Петербурга, заявил сегодня президент Украины Владимир Зеленский.
«Силы обороны Украины нанесли удары по нефтяной инфраструктуре порта, которая обеспечивает финансирование военных действий России, а также по Кронштадту — важной военной цели, находящейся более чем в 850 км от государственной границы Украины», — сообщил президент Украины.
На днях Россия нанесла удар беспилотником по газодобывающему объекту в Полтавской области Украины, в результате чего возник пожар, сообщили в украинской компании «Нафтогаз».
В центре северного города Сумы в результате российского удара накануне погибли как минимум четыре человека, в том числе один ребенок, 27 человек получили ранения, сообщили местные власти.