Դավիթ Խուդաթյանը մասնակցել է Չարենցավանի «Ծիծեռնակ» մանկապարտեզի հիմնանորոգված մասնաշենքի բացմանը
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր մասնակցել է Չարենցավանի «Ծիծեռնակ» մանկապարտեզի հիմնանորոգված մասնաշենքի բացմանը։
Միջոցառմանը ներկա էր նախարարի տեղակալ Ավետիք Դարբինյանը, Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը, համայնքապետ Հակոբ Շահգալդյանը։
Մանկապարտեզը կառուցվել է 1976 թվականին: Երկրորդ մասնաշենքի վերակառուցումը, այդ թվում՝ նոր գույքի ձեռքբերումը և բակի բարեկարգումն իրականացվել են սուբվենցիոն ծրագրով, շուրջ 400 միլիոն պայմանագրային արժեքով, 70/30 Կառավարություն – համայնք համաֆինանսավորմամբ
:
Մանկապարտեզը նախատեսված է 310 երեխայի համար, գործելու է 11 խումբ, որից 5 խումբը` 150 երեխա, կհաճախեն վերակառուցված մասնաշենք:
Նախարարը շրջայց է կատարել հիմնանորոգված մանկապարտեզում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և պայմաններին։

Давид Худацян принял участие в открытии отремонтированного корпуса детского сада «Цицернак» в Чаренцаване.
03-07-2026 15:28 Армения Общество
Министр территориального управления и инфраструктур Давид Худаця́н сегодня принял участие в открытии отремонтированного корпуса детского сада «Цицернак» в Чаренцаване.
На мероприятии присутствовали заместитель министра Аветик Дарбинян, губернатор Котайкской области Арарат Сахакян и мэр общины Якоб Шахгальдян.
Детский сад был построен в 1976 году. Реконструкция второго корпуса, включая приобретение новой мебели и благоустройство двора, была осуществлена в рамках субвенционного проекта на сумму около 400 миллионов с контрактной стоимостью, с софинансированием 70/30 Правительство – община.
:
Детский сад рассчитан на 310 детей, будет работать 11 групп, из которых 5 групп, то есть 150 детей, будут посещать отремонтированный корпус.
Министр провел экскурсию по отремонтированному детскому саду, ознакомился с выполненными работами и условиями.