Պարոն Արշակյանը և ես հուզված ենք. Սիմոնյանը հրաժեշտի ելույթ է ունեցել ԱԺ-ում, իսկ պատգամավորները բուռն ծափողջույններով ճանապարհեցին Ալեն Սիմոնյանին և Հակոբ Արշակյանին
03-07-2026 13:51 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am. ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը իր և դահլիճում ներկա պատգամավորների անունից շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին վերջին 5 տարիներին Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները փայլուն կատարելու համար:
«Պարոն Սիմոնյանը շատ կարևոր ժամանակաշրջանում է ԱԺ նախագահ եղել, աշխարհի ամենահեշտ Ազգային ժողովում չէ, որ նախագահ է եղել, բոլորդ տեսել եք, թե ինչ մարդկանց հետ է ստիպված եղել շփվել»,- հայտարարել է Ռուբինյանը:
«Ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել պարոն Սիմոնյանին մեր քաղաքական թիմն առաջնորդելու համար»,- ասաց նա, որի խոսքերը պատգամավորները հոտնկայս ողջունեցին բուռն ծափահարություններով:
«Մեզ լքում է նաև Ազգային ժողովի լավագույն փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը, և ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել պարոն Արշակյանին իր պարկեշտության և իր քաղաքական սկզբունքայնության համար»,- հայտարարեց Ռուբինյանը:

Господин Аршакян и я взволнованы. Симонян выступил с прощальной речью в Национальном собрании, а депутаты бурными аплодисментами проводили Аллена Симоняна и Якоба Аршакяна.
03-07-2026 13:51 Армения Политика
tert.am. Заместитель председателя Национального собрания Рубен Рубинян от имени себя и присутствующих в зале депутатов поблагодарил председателя Национального собрания Алена Симоняна за блестящее выполнение обязанностей председателя Национального собрания в последние 5 лет:
«Господин Симонян был председателем Национального собрания в очень важный период, это не самый легкий Национальный собор, который когда-либо имел председателя, вы все видели, с какими людьми ему приходилось общаться»,- заявил Рубинян:
«Я хочу поблагодарить господина Симоняна за руководство нашей политической командой»,- сказал он, его слова депутаты встретили бурными аплодисментами:
«Также нас покидает лучший заместитель председателя Национального собрания Якоб Аршакян, и я хочу поблагодарить господина Аршакяна за его порядочность и политическую принципиальность»,- заявил Рубинян: