Մոլդովայի վարչապետը հայտարարել է հրաժարականի մասին
Հայկական ժամանակ. Մոլդովայի վարչապետ Ալեքսանդր Մունտյանուն հայտարարել է, որ հրաժարական է տալիս, քանի որ «չի կարող աշխատել իր սկզբունքներին և համոզմունքներին համապատասխան»:
«Այսօր ես ավարտում եմ վարչապետի պաշտոնում իմ ժամկետը։ Այն պահին, երբ հասկացա, որ այլևս չեմ կարող իրականացնել իմ մանդատը՝ իմ սկզբունքներին և համոզմունքներին համապատասխան, ես որոշում կայացրեցի հեռանալ», - գրել է Մունտյանուն իր էջում։
Նա շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին և հավաստիացրել, որ կշարունակի ծառայել երկրին՝ անկախ զբաղեցրած պաշտոնից, բնակության վայրից կամ կատարվող պարտականություններից։

The Prime Minister of Moldova has announced his resignation.
Armenian Time. The Prime Minister of Moldova, Alexander Muțanu, has announced that he is resigning because he "can no longer work in accordance with his principles and beliefs.":
"Today I am ending my term as Prime Minister. The moment I realized that I could no longer fulfill my mandate in accordance with my principles and beliefs, I decided to leave," Muțanu wrote on his page.
He expressed gratitude to his colleagues and assured that he would continue to serve the country, regardless of the position held, place of residence, or duties performed.