Մոլդովայի վարչապետը հայտարարել է հրաժարականի մասին
Հայկական ժամանակ. Մոլդովայի վարչապետ Ալեքսանդր Մունտյանուն հայտարարել է, որ հրաժարական է տալիս, քանի որ «չի կարող աշխատել իր սկզբունքներին և համոզմունքներին համապատասխան»:
«Այսօր ես ավարտում եմ վարչապետի պաշտոնում իմ ժամկետը։ Այն պահին, երբ հասկացա, որ այլևս չեմ կարող իրականացնել իմ մանդատը՝ իմ սկզբունքներին և համոզմունքներին համապատասխան, ես որոշում կայացրեցի հեռանալ», - գրել է Մունտյանուն իր էջում։
Նա շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին և հավաստիացրել, որ կշարունակի ծառայել երկրին՝ անկախ զբաղեցրած պաշտոնից, բնակության վայրից կամ կատարվող պարտականություններից։

Премьер-министр Молдовы объявил о своей отставке
Армянское время. Премьер-министр Молдовы Александр Мунтяну заявил, что уходит в отставку, так как «не может работать в соответствии со своими принципами и убеждениями»:
«Сегодня я завершаю свой срок на посту премьер-министра. В тот момент, когда я понял, что больше не могу выполнять свой мандат в соответствии со своими принципами и убеждениями, я принял решение уйти», - написал Мунтяну на своей странице.
Он поблагодарил коллег и заверил, что продолжит служить стране, независимо от занимаемой должности, места жительства или выполняемых обязанностей.