pastinfo. ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հայցադիմում է ներկայացրել Վարչական դատարան՝ ընդդեմ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի։ Ռոբերտ Քոչարյանը հայցադիմումով վիճարկում է ԿԸՀ որոշումը։ Ըստ ամենայնի, խոսքը հունիսի 17-ին Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնության մասին ԿԸՀ որոշման մասին է։
Ընդդիմությունը մանդատների հարցով որոշում ունի․ «Հրապարակ»
Ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանը պաշտոն չի ունեցել, ասում է բոմժ կսարքեմ, ինչի՞ համար. Քոչարյան
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայցը դատարան մուտքագրվել է երեկ երեկոյան և մակագրվել դատավոր Գրիգոր Առաքելյանին։ Դեռևս առկա չէ որոշում՝ հայցը վարույթ ընդունելու մասին։
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ քրեական հետապնդում է հարուցվել՝ 22 տարի առաջ կառավարության որոշումը հաստատելու վերաբերյալ գործով։ Մասնավորապես, խոսքը 2004թ․ կատարված մի գործարքի մասին է, որը հաստատել է ՀՀ կառավարությունը, որոշումը որևէ կերպ չի վիճարկվել, տարիներ անց, երբ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն որևէ պաշտոն չէր զբաղեցնում, նրա որդին՝ Սեդրակ Քոչարյանը, տվյալ ընկերությունում բաժնեմաս է գնել՝ բավականին մեծ գումար վճարելով։ Այժմ դա փորձում են ինչ-որ կերպ կապել 2004թ․ գործարքի հետ։ Խոսքը «Մաստեր կլաս» թենիսի տարածքի մասին է` «Օրանժ ֆիտնես» ակումբի հարևանությամբ։ Արամ Օրբելյանը լրագրողների հետ զրույցում ընդգծել էր, որ այս գործընթացում որևէ կրիմինալ չկա, իրականում առուվաճառքի պայմանագիր չկա, վարձակալություն է, ներդրումային ծրագրի մասին է խոսքը, քրեական գործն արհեստական է՝ հնարված։

pastinfo. Второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян подал иск в Административный суд против Центральной избирательной комиссии. Роберт Кочарян оспаривает решение ЦИК. По всей видимости, речь идет о решении ЦИК о согласии на возбуждение уголовного преследования против Роберта Кочаряна, принятом 17 июня.
Оппозиция приняла решение по вопросу мандатов: «Грапарак»
Национальный благотворитель Самвел Карапетян не занимал должности, говорит, что я сделаю бомжом, для чего: Кочарян
Согласно информации «Фастинфо», иск был подан в суд вчера вечером и назначен судье Григору Аракеляну. Решение о принятии иска к производству пока отсутствует.
Отметим, что против Роберта Кочаряна возбуждено уголовное преследование по делу о подтверждении решения правительства 22 года назад. В частности, речь идет о сделке, состоявшейся в 2004 году, которую утвердило правительство Армении, это решение никем не оспаривалось, а спустя годы, когда Роберт Кочарян уже не занимал никаких должностей, его сын Седрак Кочарян купил долю в данной компании, заплатив довольно большую сумму. Теперь это пытаются каким-то образом связать с сделкой 2004 года. Речь идет о теннисной площадке «Мастер класс» рядом с клубом «Оранж фитнес». Арам Орбелян в разговоре с журналистами подчеркнул, что в этом процессе нет никакого криминала, на самом деле нет договора купли-продажи, это аренда, речь идет об инвестиционном проекте, уголовное дело искусственное — надуманное.