pastinfo. ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը հայցադիմում է ներկայացրել Վարչական դատարան՝ ընդդեմ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի։ Ռոբերտ Քոչարյանը հայցադիմումով վիճարկում է ԿԸՀ որոշումը։ Ըստ ամենայնի, խոսքը հունիսի 17-ին Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնության մասին ԿԸՀ որոշման մասին է։
Ընդդիմությունը մանդատների հարցով որոշում ունի․ «Հրապարակ»
Ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանը պաշտոն չի ունեցել, ասում է բոմժ կսարքեմ, ինչի՞ համար. Քոչարյան
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայցը դատարան մուտքագրվել է երեկ երեկոյան և մակագրվել դատավոր Գրիգոր Առաքելյանին։ Դեռևս առկա չէ որոշում՝ հայցը վարույթ ընդունելու մասին։
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ քրեական հետապնդում է հարուցվել՝ 22 տարի առաջ կառավարության որոշումը հաստատելու վերաբերյալ գործով։ Մասնավորապես, խոսքը 2004թ․ կատարված մի գործարքի մասին է, որը հաստատել է ՀՀ կառավարությունը, որոշումը որևէ կերպ չի վիճարկվել, տարիներ անց, երբ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն որևէ պաշտոն չէր զբաղեցնում, նրա որդին՝ Սեդրակ Քոչարյանը, տվյալ ընկերությունում բաժնեմաս է գնել՝ բավականին մեծ գումար վճարելով։ Այժմ դա փորձում են ինչ-որ կերպ կապել 2004թ․ գործարքի հետ։ Խոսքը «Մաստեր կլաս» թենիսի տարածքի մասին է` «Օրանժ ֆիտնես» ակումբի հարևանությամբ։ Արամ Օրբելյանը լրագրողների հետ զրույցում ընդգծել էր, որ այս գործընթացում որևէ կրիմինալ չկա, իրականում առուվաճառքի պայմանագիր չկա, վարձակալություն է, ներդրումային ծրագրի մասին է խոսքը, քրեական գործն արհեստական է՝ հնարված։

Robert Kocharyan has filed a lawsuit against the CEC.
pastinfo. The second President of Armenia, leader of the "Armenia" alliance Robert Kocharyan has filed a lawsuit with the Administrative Court against the Central Electoral Commission. Robert Kocharyan is contesting the CEC's decision through the lawsuit. It is presumably about the CEC's decision regarding the approval of criminal prosecution against Robert Kocharyan on June 17.
The opposition has a decision regarding mandates: "Hraparak"
National benefactor Samvel Karapetyan has not held an official position, he says, why should I prepare a homeless person? Kocharyan
According to "Pastinfo", the lawsuit was filed in court yesterday evening and assigned to Judge Grigor Arakelyan. There is still no decision on accepting the lawsuit for proceedings.
It should be noted that criminal prosecution has been initiated against Robert Kocharyan regarding a government decision made 22 years ago. Specifically, it concerns a transaction that was approved by the Armenian government in 2004, which has not been contested in any way. Years later, when Robert Kocharyan was no longer holding any official position, his son, Sedrak Kocharyan, purchased a share in that company, paying a quite large sum. Now they are trying to somehow link this to the 2004 transaction. This concerns the "Master Class" tennis area next to the "Orange Fitness" club. Aram Orbelyan emphasized in a conversation with journalists that there is no criminal element in this process, there is actually no sales contract, it is a lease, it is about an investment project, and the criminal case is artificial and outdated.