Համայնքային ոստիկանները թմրամիջոց պատրաստելու նպատակով կանեփ աճեցնելու դեպքեր են բացահայտել
Համայնքային ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողները հուլիսի 15-ին օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Ալափարս գյուղի բնակիչը թմրամիջոց պատրաստելու նպատակով տնամերձ հողամասում կանեփ է աճեցնում։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ 39-ամյա տղամարդու տնամերձ հողամասում հայտնաբերվել է կանեփի 419 բույս։
Բնակության հասցեում կանեփ աճեցնելու վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել նաև Համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի ծառայողները։ Մերձավան մեկնած համայնքային ոստիկանները պարզել են, որ տեղեկությունը հավաստի է։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում կատարված զննությամբ Մերձավան գյուղի բնակիչ 44-ամյա տղամարդու տան բակում և հարակից հատվածում հայտնաբերվել է կանեփի 14 բույս։ Տանտերը հայտնել է, որ կանեփն աճեցրել է թմրամիջոց պատրաստելու նպատակով։
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել նաև Համայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները։ Տեղեկության համաձայն՝ Սարդարապատ գյուղի բնակիչը տան բակում և կից շինությունում պահում էր կանեփից պատրաստած թմրամիջոց։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ 39-ամյա տղամարդու տան բակում հայտնաբերվել է չորացված, մանրացված կանեփանման զանգվածով 3 փաթեթ՝ ընդհանուր 12,13 գրամ քաշով։ Տանտերը հայտնել է, որ հայտնաբերվածը թմրամիջոց է, որը պատրաստել է իր աճեցրած կանեփից։
Ըստ Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողների ստացած տեղեկության՝ տան բակում կանեփ էր աճեցնում նաև Գյումրի քաղաքի 38-ամյա բնակիչը։ Նա հրավիրվել է բաժին և բացատրական աշխատանքի արդյունքում հայտնել, որ տեղեկությունը հավաստի է։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ 38-ամյա գյումրեցու՝ Խորենացու փողոցում գտնվող տան բակում հայտնաբերվել է կանեփի 71 բույս։
Հուլիսի 15-ին Համայնքային ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Մալիշկա գյուղի բնակիչ 27-ամյա երիտասարդը կանեփի բույսեր է աճեցնում։ Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում կատարված զննությամբ Մալիշկա գյուղի նշված առանձնատանը կից հողամասում հայտնաբերվել է կանեփի 12 բույս։

Муниципальные полицейские раскрыли случаи выращивания конопли с целью производства наркотиков.
Служители общинной полиции Чаренцавана 15 июля получили оперативную информацию о том, что житель села Алапарс выращивает коноплю на приусадебном участке с целью приготовления наркотиков. В рамках возбужденного уголовного дела в ходе проведенного осмотра на приусадебном участке 39-летнего мужчины было обнаружено 419 растений конопли.
Оперативную информацию о выращивании конопли по месту жительства также получили сотрудники общинной полиции Вагаршапата. Выехавшие на место сотрудники полиции установили, что информация подтверждается.
Возбуждено уголовное дело, в рамках которого в ходе проведенного осмотра во дворе дома 44-летнего жителя села Мрезаван и в прилегающей территории было обнаружено 14 растений конопли. Хозяин дома сообщил, что он выращивал коноплю с целью приготовления наркотиков.
В результате предпринятых мероприятий оперативную информацию также получили сотрудники общинной полиции Армавира. Согласно полученной информации, житель села Сардарапат хранил наркотическое средство, изготовленное из конопли, во дворе своего дома и в пристройке. В рамках возбужденного уголовного дела в ходе проведенного осмотра во дворе дома 39-летнего мужчины было обнаружено 3 пакета с высушенной, измельченной коноплевидной массой общим весом 12,13 грамма. Хозяин дома сообщил, что обнаруженное является наркотическим средством, которое он приготовил из своей выращенной конопли.
Согласно информации, полученной от сотрудников общинной полиции Кумайри, также выращивал коноплю во дворе своего дома 38-летний житель города Гюмри. Он был вызван в отдел и в результате разъяснительной работы сообщил, что информация подтверждается. В рамках возбужденного уголовного дела в ходе проведенного осмотра во дворе дома 38-летнего гюмрийца, расположенного на улице Хоренац, было обнаружено 71 растение конопли.
15 июля сотрудники общинной полиции Ехегнадзора получили оперативную информацию о том, что 27-летний житель села Малишка выращивает растения конопли. В рамках возбужденного уголовного дела в ходе проведенного осмотра на указанном участке дома в селе Малишка было обнаружено 12 растений конопли.