«Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա, «Արարատցեմենտ»-ը հանձնվել է ՀՀ կառավարմանը՝ ի դեմս էկոնոմիկայի նախարարության։
Հուլիս ամսվա ընթացքում, սահմանված կարգով, կնշանակվի «Արարատցեմենտի» կառավարիչը։
Մինչ այդ ընկերության բոլոր աշխատակիցներին հորդորում եմ բարեխղճորեն և պատասխանատվությամբ կատարել իրենց աշխատանքը, որպեսզի հետագայում չառաջանան օրենքով սահմանված կարգով աշխատանքից ազատման կամ վարչական ու քրեական պատասխանատվության ենթարկման հիմքեր։
Իրենց գործի գիտակ, աշխատանքը բարեխիղճ ու պարտաճանաչ կատարող բոլոր աշխատակիցները կշարունակեն աշխատել»:

В течение июля будет назначен управляющий «Араратцемента»․ Папоян
«По решению Антикоррупционного суда, на основании ходатайства Генеральной прокуратуры, «Араратцемент» передан в управление РА, представляемом министерством экономики.»
В течение июля будет назначен управляющий «Араратцемента» в установленном порядке.
До этого я призываю всех сотрудников компании добросовестно и ответственно выполнять свою работу, чтобы впоследствии не возникли основания для увольнения в соответствии с законом или привлечения к административной и уголовной ответственности.
Все сотрудники, знающие свое дело, добросовестно и добросовестно выполняющие свою работу, продолжат работать»: