«Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղnւ կոմբինատ»-ի չվերագործարկման պայմաններում առաջանալու են լրջագույն խնդիրներ, մասնավորապես՝ խաղողի մթերման. ԲՀԿ խոսնակ
21-07-2026 13:50 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am  Շինարարական կոլապս էր ստեղծվելու երկրում, եթե «Արարատցեմենտ»-ը շարունակեր ևս մի քանի օր չաշխատել: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Կարող եմ վստահաբար ասել, որ նաև «Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ»-ի չվերագործարկման պայմաններում առաջանալու են լրջագույն խնդիրներ, խոսքը մասնավորապես վերաբերում է խաղողի մթերման գործընթացին»,- նշել է նա:
Իվետա Տոնոյանը հավելել է, որ Արմավիրի և Արարատի մարզում գործող հազարավոր խաղողագործներ կան, ովքեր յուրաքանչյուր տարի, պայմանագրի համաձայն, «Երևանի Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ» խաղող են մթերում և եթե գործարանը չվերագործարկվի՝ լուրջ խնդիրներ կարող են առաջանալ:

«Ереванский коньячно-винно-водочный комбинат» не будет перезапущен, что приведет к серьезным проблемам, в частности, с приемом винограда, заявил спикер БHK.
21-07-2026 13:50 Армения Обзор прессы Диаспоры
tert.am  В стране возникнет строительный коллапс, если «Араратцемент» продолжит не работать еще несколько дней. Об этом в разговоре с журналистами заявила пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«Могу с уверенностью сказать, что также в условиях не перезапуска «Ереванского коньячно-винно-водочного завода» возникнут серьезные проблемы, речь идет в частности о процессе закупки винограда», - отметила она:
Ивета Тоноян добавила, что в Армавирском и Араратском районах работают тысячи виноградарей, которые каждый год, согласно контракту, поставляют виноград на «Ереванский коньячно-винно-водочный завод», и если завод не будет перезапущен, могут возникнуть серьезные проблемы: