Հայաստանը շարունակում է հանձնառու մնալ Բելգիայի հետ գործընկերության հետագա ամրապնդմանը. ԱԳՆ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի կառավարությանն ու ժողովրդին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Հայաստանի արտաքին գերատեսչությունը գրառում է արել X-ի միկրոբլոգում։«Սրտանց շնորհավորում ենք Բելգիայի կառավարությանը և ժողովրդին՝ Ազգային օրվա առթիվ։ Հիմնվելով ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա՝ մեր հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ։
Հայաստանը շարունակում է հանձնառու մնալ մեր գործընկերության հետագա ամրապնդմանը՝ թե՛ երկկողմ, թե՛ Եվրամիության շրջանակներում»,-ասված է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ևս Ազգային տոնի առիթով շնորհավորական ուղերձ էր հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Բարտ դե Վևերին:

Армения продолжает оставаться приверженной дальнейшему укреплению партнерства с Бельгией. МИД
Министерство иностранных дел Республики Армения направило поздравительное сообщение правительству и народу Бельгии по случаю Национального праздника.
«Арменпресс»- сообщает, что об этом написало армянское внешнеполитическое ведомство в микроблоге X. «Сердечно поздравляем правительство и народ Бельгии с Национальным днем. Основываясь на общих ценностях и взаимном уважении, наши отношения продолжают развиваться.
Армения продолжает оставаться приверженной дальнейшему укреплению нашего партнерства как в двустороннем, так и в рамках Европейского Союза»,- говорится в записи.
Ранее премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян также направил поздравительное сообщение премьер-министру Королевства Бельгия Барту де Веверу по случаю Национального праздника: