Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Էդվարդ Միլիբենդին Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ
21-07-2026 15:45 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնը ստանձնելու առթիվ շնորհավորել է Միացյալ Թագավորության նորանշանակ ԱԳ նախարար Էդվարդ Միլիբենդին։
Միրզոյանը Մեծ Բրիտանիայի նորանշանակ ԱԳ նախարարին շնորհավորել է X-ի իր միկրոբլոգում արված գրառման միջոցով։
«Շնորհավորում եմ Էդվարդ Միլիբենդին՝ Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ։ Անհամբեր սպասում եմ Ձեզ հետ համագործակցելուն՝ հանուն Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա ռազմավարական գործընկերության առաջմղման և մեր ընդհանուր առաջնահերթությունների շրջանակներում համագործակցության խորացման»:

Арарат Мирзоян поздравил Эдварда Миллибанда с назначением на пост министра иностранных дел Великобритании
21-07-2026 15:45 Армения Пресс-релизы
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян поздравил нового министра иностранных дел Соединенного Королевства Эдварда Милибанда с назначением на должность.
Мирзоян поздравил нового министра иностранных дел Великобритании через запись в своем микроблоге X.
«Поздравляю Эдварда Милибанда с назначением на пост министра иностранных дел Соединенного Королевства. С нетерпением жду сотрудничества с вами для продвижения стратегического партнерства Армения-Великобритания и углубления сотрудничества в рамках наших общих приоритетов»