Ներքին Հանդի դիրքերում հայտնաբերվել են «Լեքսուս» մակնիշի ավտոմեքենա և վարորդի մարմինը
Հուլիսի 23-ին՝ ժամը 11։00-ի սահմաններում, ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կապանի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Ներքին Հանդի դիրքերում ավտոմեքենա է գլորվել ձորը։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ դեպքի վայր է մեկնել ոստիկանության Կապանի բաժնի հերթապահ խումբը: Տեղում պարզվել է, որ ստացված տեղուկությունը հավաստի է. ճանապարհից մոտ 80 մետր խորությամբ ձորում հայտնաբերվել են «Լեքսուս» մակնիշի ավտոմեքենա և մահացած տղամարդու մարմին։
Սկզբնաղբյուրի տեղեկություններով՝ մահացածը Երկրապահ կամավորականների միության անդամ է, պատերազմների մասնակից, անունը Համլետ է։
Դեպքի մասին ոստիկանության Կապանի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության Սյունիքի վարչություն:
Դեպքի փաստով ռազմական ոստիկանության Սյունիքի վարչությունում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության Սյունիքի կայազորի քննչական վարչություն, որտեղ էլ պարզվում են ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և մահացածի ամբողջական ինքնությունը։

В позициях Неркин Ханди обнаружены автомобиль марки «Лексус» и тело водителя.
23 июля, примерно в 11:00, в Управление общественной полиции города Капан Министерства внутренних дел РА поступила оперативная информация о том, что в районе Неркин Ханд автомобиль упал в овраг.
По сообщению Shamshyan.com, на место происшествия выехала дежурная группа полиции Капана. На месте выяснилось, что полученная информация подтверждается: на глубине около 80 метров от дороги в овраге обнаружены автомобиль марки «Лексус» и тело погибшего мужчины.
По данным источника, погибший является членом Союза добровольцев, участником войн, его зовут Хамлет.
Информация о происшествии была передана из полиции Капана в Военную полицию Министерства обороны РА, управление Сюника.
По факту происшествия в управлении Военной полиции Сюника составлены документы, которые были переданы в Главное управление военных расследований Следственного комитета РА в следственное управление гарнизона Сюника, где устанавливается полная личность владельца автомобиля и погибшего.