Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է «Արև Արենա» մանկապատանեկան ստեղծագործական ճամբար
Երևանի քաղաքապետի նախաձեռնությամբ մեկնարկած «Արև Արենա» մանկապատանեկան ստեղծագործական ամառային ճամբարը համախմբել է շուրջ 260 երեխաների:
Անվճար հիմունքներով կյանքի կոչվող նախագիծն այս դարձել է ստեղծարարության, նոր գաղափարների, մշակութային շփումների և մանկական ժպիտների հարթակ՝ նպաստելով պատանի սերնդի գեղագիտական դաստիարակությանն ու մշակութային ակտիվ մասնակցությանը, տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«7-16 տարեկան երեխաների համար նախատեսդված ճամբարի կրթական ու ստեղծագործական ծրագիրը ներառում է՝ երաժշտական և վոկալ պարապմունքներ, երգչախմբային աշխատանք, թատերական և դերասանական վարպետության դասեր, կերպարվեստի և կիրառական արվեստի աշխատարաններ, ստեղծագործական խաղեր և խմբային նախագծեր, հանդիպումներ մշակույթի և արվեստի ճանաչված գործիչների հետ, համերգներ, ցուցադրություններ և բաց դասեր, այցելություններ մշակութային օջախներ։
Ճամբարի գործունեությունն իրականացվում է ոլորտի փորձառու մանկավարժների, արվեստագետների և կազմակերպիչների ներգրավմամբ»:

Мэр Еревана Тигран Авинян посетил детский творческий лагерь «Арев Арена»
По инициативе мэра Еревана стартировал детско-юношеский творческий летний лагерь «Солнце Арена», который собрал около 260 детей:
Проект, реализуемый на безвозмездной основе, стал площадкой для творчества, новых идей, культурных обменов и детских улыбок, способствуя эстетическому воспитанию молодежи и активному культурному участию, сообщает мэрия Еревана.
«Образовательная и творческая программа лагеря, предназначенная для детей в возрасте от 7 до 16 лет, включает в себя: музыкальные и вокальные занятия, хоровую работу, театральные и актерские мастер-классы, мастерские по изобразительному и прикладному искусству, творческие игры и групповые проекты, встречи с известными деятелями культуры и искусства, концерты, выставки и открытые уроки, посещения культурных учреждений.»
Деятельность лагеря осуществляется с привлечением опытных педагогов, художников и организаторов в данной области.»