Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է «Արև Արենա» մանկապատանեկան ստեղծագործական ճամբար
Երևանի քաղաքապետի նախաձեռնությամբ մեկնարկած «Արև Արենա» մանկապատանեկան ստեղծագործական ամառային ճամբարը համախմբել է շուրջ 260 երեխաների:
Անվճար հիմունքներով կյանքի կոչվող նախագիծն այս դարձել է ստեղծարարության, նոր գաղափարների, մշակութային շփումների և մանկական ժպիտների հարթակ՝ նպաստելով պատանի սերնդի գեղագիտական դաստիարակությանն ու մշակութային ակտիվ մասնակցությանը, տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«7-16 տարեկան երեխաների համար նախատեսդված ճամբարի կրթական ու ստեղծագործական ծրագիրը ներառում է՝ երաժշտական և վոկալ պարապմունքներ, երգչախմբային աշխատանք, թատերական և դերասանական վարպետության դասեր, կերպարվեստի և կիրառական արվեստի աշխատարաններ, ստեղծագործական խաղեր և խմբային նախագծեր, հանդիպումներ մշակույթի և արվեստի ճանաչված գործիչների հետ, համերգներ, ցուցադրություններ և բաց դասեր, այցելություններ մշակութային օջախներ։
Ճամբարի գործունեությունն իրականացվում է ոլորտի փորձառու մանկավարժների, արվեստագետների և կազմակերպիչների ներգրավմամբ»:

24-07-2026 10:53 Armenia Social
The "Sun Arena" children's creative summer camp, initiated by the Mayor of Yerevan, has brought together around 260 children:
The project, implemented on a free basis, has become a platform for creativity, new ideas, cultural exchanges, and children's smiles, contributing to the aesthetic education and cultural active participation of the younger generation, reports the Yerevan Municipality.
The educational and creative program of the camp, designed for children aged 7-16, includes musical and vocal classes, choir work, theatrical and acting master classes, workshops in fine arts and applied arts, creative games and group projects, meetings with renowned figures in culture and art, concerts, exhibitions, and open classes, as well as visits to cultural institutions.
The camp's activities are carried out with the involvement of experienced educators, artists, and organizers in the field."