Դիլիջանում հայտնաբերվել և ձերբակալվել են Երևանի Մուրացանի փողոցում հանցագործություն կատարելու համար մեղադրվող 2 հետախուզվող
24-07-2026 10:06 Հայաստան Իրավունք
Քիչ առաջ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Դիլիջանում հայտնաբերել և ձերբակալել են օրեր առաջ մայրաքաղաքի Մուրացանի փողոցում հանցագործություն կատարելու համար մեղադրվող 2 հետախուզվողի:
Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Ոստիկանությունը հայտարարություն էր տարածել ու հայտնել, որ հուլիսի 18-ին՝ ժամը 21։18-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել մայրաքաղաքի Մուրացանի փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ։ Հայտնաբերվել էր դի։
Սպանության, սպանության փորձի, հրազենի ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում 1 անձ ձերբակալվել էր։

В Дилижане были обнаружены и арестованы 2 разыскиваемых, обвиняемых в совершении преступления на улице Мурацан в Ереване.
24-07-2026 10:06 Армения Право
Накануне сотрудники уголовной полиции МВД обнаружили и арестовали двух разыскиваемых, обвиняемых в совершении преступления на улице Мурацан в столице несколько дней назад, в Дилижане.
Об этом сообщает полиция МВД.
Напомним, ранее полиция распространила заявление и сообщила, что 18 июля в 21:18 в оперативный центр МВД поступил сигнал о происшествии на улице Мурацан в столице. Было обнаружено тело.
В рамках возбужденного уголовного дела по факту убийства, покушения на убийство и незаконного оборота оружия был арестован 1 человек.