ՄԻՊ-ը և Կապանի ղեկավարը քննարկել են մարդու իրավունքներին վերաբերելի խնդիրները
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հուլիսի 23-ին հանդիպել է Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի հետ: Այս մասին հայտնել են ՄԻՊ աշխատակազմից:
Քննարկվել են համայնքում առկա մարդու իրավունքներին վերաբերելի խնդիրները, մասնավորապես վերաբերելի՝ երեխաների, հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանությանը, սոցիալ-տնտեսական և մի շարք այլ իրավունքներին:
Իր խոսքում Պաշտպանն ընդգծել է պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ արդյունավետ աշխատանքի կարևորությունը, ինչի արդյունքում արձանագրված մի շարք խնդիրներ հաճախ ստանում են արագ լուծումներ:
«Տարբեր բնակավայրերում բնակիչների իրավունքների պաշտպանությունն իմ աշխատանքի կարևոր ուղղություններից է: Տարբեր բնակավայրեր իրականացվող այցերի շրջանակում արձանագրում ենք մի շարք խնդիրներ, որոնք տարաբնույթ են: Այս համատեքստում կարևորում եմ համատեղ աշխատանքը, ինչի շնորհիվ խնդիրները կարող են արագ ստանալ իրենց լուծումները»,- ասել է Պաշտպանը:
Անահիտ Մանասյանն իր մանդատի շրջանակում շարունակելու է բարձրացնել քննարկված հարցերը` առաջարկելով դրանց համար լուծումներ:

The Human Rights Defender and the head of Kapan have discussed issues related to human rights.
The Human Rights Defender Anahit Manasyan met with the head of the Kapan community, Gevorg Parsyan, on July 23 during her working visit to the Syunik region. This was reported by the staff of the Human Rights Defender's office:
The issues related to human rights present in the community were discussed, particularly concerning the protection of the rights of children and persons with disabilities, as well as socio-economic and several other rights:
In her speech, the Defender emphasized the importance of effective cooperation with state and local self-government bodies, as a result of which several identified issues often receive prompt solutions:
«The protection of residents' rights in various settlements is one of the important directions of my work. During visits to different settlements, we record a number of issues that are diverse. In this context, I emphasize the importance of joint work, which allows problems to receive their solutions quickly,» said the Defender:
Anahit Manasyan will continue to raise the discussed issues within the framework of her mandate, proposing solutions for them: