ՄԻՊ-ը և Կապանի ղեկավարը քննարկել են մարդու իրավունքներին վերաբերելի խնդիրները
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հուլիսի 23-ին հանդիպել է Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի հետ: Այս մասին հայտնել են ՄԻՊ աշխատակազմից:
Քննարկվել են համայնքում առկա մարդու իրավունքներին վերաբերելի խնդիրները, մասնավորապես վերաբերելի՝ երեխաների, հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանությանը, սոցիալ-տնտեսական և մի շարք այլ իրավունքներին:
Իր խոսքում Պաշտպանն ընդգծել է պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ արդյունավետ աշխատանքի կարևորությունը, ինչի արդյունքում արձանագրված մի շարք խնդիրներ հաճախ ստանում են արագ լուծումներ:
«Տարբեր բնակավայրերում բնակիչների իրավունքների պաշտպանությունն իմ աշխատանքի կարևոր ուղղություններից է: Տարբեր բնակավայրեր իրականացվող այցերի շրջանակում արձանագրում ենք մի շարք խնդիրներ, որոնք տարաբնույթ են: Այս համատեքստում կարևորում եմ համատեղ աշխատանքը, ինչի շնորհիվ խնդիրները կարող են արագ ստանալ իրենց լուծումները»,- ասել է Պաշտպանը:
Անահիտ Մանասյանն իր մանդատի շրջանակում շարունակելու է բարձրացնել քննարկված հարցերը` առաջարկելով դրանց համար լուծումներ:

Омбудсмен и глава Капана обсудили вопросы, касающиеся прав человека.
Защитник прав человека Анаит Манасян в рамках рабочей поездки в Сюникскую область 23 июля встретилась с главой общины Капан Геворгом Парсяном. Об этом сообщили из аппарата ОМП:
Обсуждались проблемы, касающиеся прав человека в общине, в частности, защита прав детей и лиц с инвалидностью, социально-экономические и ряд других прав:
В своем выступлении Защитник подчеркнула важность эффективного сотрудничества с органами государственного управления и местного самоуправления, в результате чего ряд выявленных проблем часто получает оперативные решения:
«Защита прав жителей в различных населенных пунктах является одним из важных направлений моей работы. В рамках визитов в разные населенные пункты мы фиксируем ряд проблем, которые разнообразны. В этом контексте я подчеркиваю важность совместной работы, благодаря которой проблемы могут быстро получить свои решения», - сказала Защитник:
Анаит Манасян в рамках своего мандата продолжит поднимать обсуждаемые вопросы, предлагая решения для них: