Ոստիկանությունը հատուկ միջոցառումներ է իրականացրել․ հայտնաբերվել են հետախուզվողներ, ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք, թմրամիջոցներ
24-07-2026 10:32 Հայաստան Իրավունք
Օպերատիվ իրավիճակի կայունության ապահովման նպատակով ՆԳՆ ոստիկանությունը հուլիսի 22-ին հանրապետության ամբողջ տարածքում իրականացրել է հատուկ միջոցառումներ։
Ոստիկանության ծառայողները շրջայցեր և ստուգողական գործողություններ են իրականացրել բակային տարածքներում, հավաքատեղիներում, հանրային տարածքներում։
«Ուշադրության կենտրոնում են եղել մասնավորապես այն վայրերը, որտեղ առկա է իրավախախտումների կամ հանցավոր դրսևորումների ռիսկ։
Հատուկ միջոցառումների արդյունքում ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները հայտնաբերել են քրեական հակումներ ունեցող անձանց, հետախուզվողների, ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք, թմրամիջոցներ և այլն։
ՆԳՆ ոստիկանությունը հասարակական կարգի պահպանման, հանցավորության կանխարգելման և հանրային անվտանգության ապահովման նպատակով հետևողականորեն շարունակելու է իրականացնել օպերատիվ-կանխարգելիչ միջոցառումներ հանրապետության ողջ տարածքում։ՆԳՆ ոստիկանությունը հատուկ միջոցառումներ է իրականացրել․ հայտնաբերել են հետախուզվողներ, ապօրինի պահվող զենք-զինամթերք, թմրամիջոցներ»:

Полиция провела специальные мероприятия: были обнаружены разыскиваемые лица, незаконно хранящееся оружие и боеприпасы, наркотические средства.
24-07-2026 10:32 Армения Право
В целях обеспечения стабильности оперативной обстановки полиция Министерства внутренних дел 22 июля провела специальные мероприятия по всей территории республики.
Сотрудники полиции провели обходы и проверочные действия в дворовых территориях, местах сбора, общественных местах.
«В центре внимания находились, в частности, те места, где существует риск правонарушений или преступных проявлений.»
В результате специальных мероприятий сотрудники полиции Министерства внутренних дел выявили лиц с криминальными наклонностями, разыскиваемых, незаконно хранящееся оружие и боеприпасы, наркотические средства и т.д.
Полиция Министерства внутренних дел будет последовательно продолжать проводить оперативно-профилактические мероприятия по всей территории республики с целью поддержания общественного порядка, предотвращения преступности и обеспечения общественной безопасности. Полиция Министерства внутренних дел провела специальные мероприятия: были выявлены разыскиваемые, незаконно хранящееся оружие и боеприпасы, наркотические средства»: