ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հանդիպել է Կանադայի միջազգային առևտրի նախարարի խորհրդարանական քարտուղարի հետ
23-07-2026 15:12 Կանադա Քաղաքականություն
Հուլիսի 21-ին Կանադա աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի միջազգային առևտրի նախարարի խորհրդարանական քարտուղար, պատգամավոր Յասիր Նաքվիի հետ:
Առանձնանշվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանման հեռանկարային ուղղությունները և երկու երկրներում իրականացվող գործարար համաժողովներին և ոլորտային ցուցահանդեսներին մասնկացության խրախուսման կարևորությունը:
Մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության պայմաններում ՀՀ աճող ներդրումային գրավչության և կանխատեսելի բիզնես միջավայրի վերաբերյալ:

The Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia met with the Parliamentary Secretary to the Minister of International Trade of Canada.
23-07-2026 15:12 Canada Politics
On July 21, during a working visit to Canada, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Yasir Naqvi, Parliamentary Secretary to the Minister of International Trade of Canada.
The prospective directions for promoting trade and economic relations were highlighted, as well as the importance of encouraging participation in business forums and sectoral exhibitions held in both countries.
Ideas were exchanged regarding Armenia's growing investment attractiveness and predictable business environment in the context of established peace in the South Caucasus.