Զելենսկին հայտնել է, որ առաջիկա օրերին կմեկնի ԱՄՆ
auroranews.am  Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին կայցելի ԱՄՆ, որտեղ նախատեսում է հանդիպել ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆի և գործարար Ջարեդ Քուշների հետ։
«Մեզ հրավիրել են, կարծում եմ՝ հանդիպումը տեղի կունենա առաջիկա օրերին՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում»,- ասել է նա լրագրողների հետ զրույցում։
Զելենսկու խոսքով՝ չորեքշաբթի Ուիթքոֆի և Քուշների հետ ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում ուկրաինական և ամերիկյան կողմերը քննարկել են ԱՄՆ-ի առաջարկները՝ ուղղված ուկրաինական հակամարտության ավարտին։
Ուկրաինայի նախագահը նաև հայտնել է, որ այցի ընթացքում նախատեսում է հանդիպել Lockheed Martin ընկերության ներկայացուցիչների հետ, որը Patriot հակաօդային պաշտպանության համակարգերի համար հրթիռներ է արտադրում։

Zelensky has announced that he will travel to the USA in the coming days.
auroranews.am  Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that he will visit the USA in the coming days, where he plans to meet with the US President's special representative Steve Witkoff and businessman Jared Kushner.
«We have been invited, I believe the meeting will take place in the coming days, within a week,» he said in a conversation with reporters.
Zelensky stated that during a phone conversation on Wednesday with Witkoff and Kushner, the Ukrainian and American sides discussed the US proposals aimed at ending the Ukrainian conflict.
The President of Ukraine also announced that during the visit he plans to meet with representatives of Lockheed Martin, which produces missiles for the Patriot air defense systems.