ՀԷՑ-ը 2026-ի 1-ին կիսամյակում պետբյուջե է վճարել շուրջ 12,6 մլրդ դրամի հարկեր և տուրքեր՝ 62 տոկոսով ավելի 2025-ի 1-ին կիսամյակից. Ռոմանոս Պետրոսյան
21-07-2026 12:52 Հայաստան Մեկնաբանություն
ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«ՀԷՑ-ն ընթացիկ տարվա 1-ին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ պետական բյուջե է վճարել շուրջ 12,6 մլրդ ՀՀ դրամի հարկեր և տուրքեր, ինչն անցյալ տարվա նույն ժամանակաշրջանում (2025թ. 1-ին կիսամյակ) կատարված վճարումներից ավել է շուրջ 62%-ով։
Անցյալ տարվա նույն շրջանում՝ մինչև ՀԾԿՀ կողմից ՀԷՑ-ի նկատմամբ վարչական վարույթի հարուցումը, պետական բյուջե վճարումների հանրագումարը կազմել է շուրջ 7,8 մլրդ ՀՀ դրամ։

HET will pay around 12.6 billion drams in taxes and duties to the state budget in the first half of 2026, which is 62 percent more than in the first half of 2025. Romanos Petrosyan
21-07-2026 12:52 Armenia A comment
The temporary manager of HETC, Romanos Petrosyan, wrote on his Facebook page.
«During the first half of this year, HETC paid approximately 12.6 billion AMD in taxes and duties to the state budget of the Republic of Armenia, which is about 62% more than the payments made during the same period last year (first half of 2025).
Last year, during the same period, before the Regulatory Commission initiated administrative proceedings against HETC, the total payments to the state budget amounted to approximately 7.8 billion AMD.