«Առինջ մոլ»-ում կապարակնքվել է 10-15 տաղավար. առևտրի կենտրոնի գործունեությունը կասեցված չէ, այս պահին բնականոն գործում է. Իվետա Տոնոյան
21-07-2026 12:32 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am Նախօրեին քննչական գործողություններ են կատարվել «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնում, կապարակնքվել է 10-15 տաղավար: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Ըստ քննչականի՝ տեղում ներկայացրած պարզաբանման, դրանք գործել են բարձր լարում ունեցող հոսանքալարերի ներքո:
Գլոբալ առումով «Առինջ մոլ»-ի գործունեությունը կասեցված չէ, որովհետև այնտեղ հարյուրավոր տաղավարներ են գործում և այս պահին բնականոն գործունեությունը շարունակվում է»,- նշել է նա:
Տեղեկացնենք, որ երեկ տեղեկություն էր տարածվել՝ հարկային մարմինները ստուգումներ են կատարում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնում:

In "Arinj Mall," 10-15 stalls have been closed. The shopping center's operations have not been suspended and are currently functioning normally. Iveta Tonoyan
21-07-2026 12:32 Armenia Press of Diaspora
tert.am Investigative actions were carried out yesterday at the "Arinj Mall" shopping center, and 10-15 stalls were sealed off. This was stated by the spokesperson of the "Prosperous Armenia" party, Iveta Tonoyan, in a conversation with journalists.
"According to the investigation's clarification presented on-site, they operated under high voltage power lines."
Globally, the operations of "Arinj Mall" have not been suspended, as hundreds of stalls are functioning there, and normal activities are continuing at this moment," she noted.
It should be noted that yesterday information was circulated that tax authorities are conducting inspections at the "Arinj Mall" shopping center owned by the family of Gagik Tsarukyan, the leader of the Prosperous Armenia party.