«Առինջ մոլ»-ում կապարակնքվել է 10-15 տաղավար. առևտրի կենտրոնի գործունեությունը կասեցված չէ, այս պահին բնականոն գործում է. Իվետա Տոնոյան
21-07-2026 12:32 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am Նախօրեին քննչական գործողություններ են կատարվել «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնում, կապարակնքվել է 10-15 տաղավար: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։
«Ըստ քննչականի՝ տեղում ներկայացրած պարզաբանման, դրանք գործել են բարձր լարում ունեցող հոսանքալարերի ներքո:
Գլոբալ առումով «Առինջ մոլ»-ի գործունեությունը կասեցված չէ, որովհետև այնտեղ հարյուրավոր տաղավարներ են գործում և այս պահին բնականոն գործունեությունը շարունակվում է»,- նշել է նա:
Տեղեկացնենք, որ երեկ տեղեկություն էր տարածվել՝ հարկային մարմինները ստուգումներ են կատարում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնում:

В «Ариндж мол» закрыто 10-15 павильонов. Деятельность торгового центра не приостановлена, в данный момент он функционирует в обычном режиме. Ивета Тоноян
21-07-2026 12:32 Армения Обзор прессы Диаспоры
tert.am На днях в торговом центре «Ариндж мол» были проведены следственные действия, закрыто 10-15 павильонов. Об этом в разговоре с журналистами сообщила пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«Согласно пояснению, представленному на месте следствия, они действовали под высоковольтными проводами:
В глобальном плане деятельность «Ариндж мол» не приостановлена, потому что там работают сотни павильонов, и в данный момент продолжается нормальная работа»,- отметила она:
Сообщаем, что вчера появилась информация о том, что налоговые органы проводят проверки в торговом центре «Ариндж мол», принадлежащем семье лидера БПП Гагика Царукяна.