ՊԵԿ-ը շարունակում է իրականացնել հարկ վճարողների իրազեկման և աջակցման ծրագիրը
Պետական եկամուտների կոմիտեի հարկ վճարողների ընթացիկ հսկողության հարկային տեսչություն-վարչությունն իրականացնում է վարսավիրական և գեղեցկության ծառայությունների մատուցման ոլորտի իրազեկման և աջակցման ծրագիր։ Ծրագրի նպատակն է խթանել կամավոր հարկային կարգապահությունը, նվազեցնել հարկային ռիսկերը և ամրապնդել պետություն-գործարար գործընկերությունը։
ՊԵԿ աշխատակիցներն այցելել են վարսավիրական և գեղեցկության ծառայությունների մատուցման ոլորտի շուրջ 2300 տնտեսվարողի՝ ներկայացնելով հարկային օրենսդրության հիմնական պահանջները, այդ թվում՝ յուրաքանչյուր ծառայությունից հետո ՀԴՄ կտրոն տրամադրելու, աշխատողներին պատշաճ գրանցելու և հարկային հաշվետվությունները սահմանված ժամկետներում ներկայացնելու անհրաժեշտությունը։
Իրազեկման և աջակցման ծրագիրը շարունակական է և կիրականացվի նաև մարզերում ու տնտեսության այլ ոլորտներում։

ГНК продолжает реализовывать программу информирования и поддержки налогоплательщиков
Комитет государственных доходов проводит программу информирования и поддержки в сфере предоставления парикмахерских и косметических услуг. Цель программы - стимулировать добровольную налоговую дисциплину, снизить налоговые риски и укрепить партнерство между государством и бизнесом.
Сотрудники КГД посетили около 2300 предпринимателей в сфере предоставления парикмахерских и косметических услуг, представив основные требования налогового законодательства, включая необходимость выдачи чека ККТ после каждой услуги, надлежащей регистрации работников и подачи налоговых отчетов в установленные сроки.
Программа информирования и поддержки является непрерывной и будет реализована также в регионах и других секторах экономики.