Բարձր եմ գնահատում Բելգիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության խորացմանը. Փաշինյան
21-07-2026 11:12 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Բարտ դե Վևերին Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո պարոն վարչապետ,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի առիթով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ վերջին շրջանում Հայաստանի և Բելգիայի միջև հարաբերությունները շարունակաբար զարգանում են՝ ընդգրկելով գործընկերության նոր ռազմավարական ուղղություններ։
Ջերմորեն եմ հիշում այս տարվա մայիսին Երևանում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումը: Վստահ եմ, որ համատեղ գործուն ջանքերով նոր խթան կհաղորդենք մեր երկրների միջև բազմոլորտ համագործակցության ընդլայնմանն ու առևտրատնտեսական կապերի ամրապնդմանը։
Բարձր եմ գնահատում Բելգիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության խորացմանը, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում մեր երկրների միջև հաստատված արդյունավետ փոխգործակցությունը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Я высоко ценю постоянную поддержку Бельгии в углублении партнерства между Арменией и Европейским Союзом. Пашинян
21-07-2026 11:12 Армения Пресс-релизы
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Барту де Веверу по случаю Национального праздника. В послании говорится:
«Уважаемый господин премьер-министр,
Сердечно поздравляю Вас и дружелюбный народ Бельгии с Национальным праздником.
С радостью отмечаю, что в последнее время отношения между Арменией и Бельгией продолжают развиваться, охватывая новые стратегические направления партнерства.
Тепло вспоминаю нашу встречу в Ереване в мае этого года. Уверен, что совместными усилиями мы придадим новый импульс расширению многостороннего сотрудничества между нашими странами и укреплению торгово-экономических связей.
Высоко ценю постоянную поддержку Бельгии в углублении партнерства Армения-Европейский союз, а также эффективное сотрудничество, установленное между нашими странами на международных платформах.