Բարձր եմ գնահատում Բելգիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության խորացմանը. Փաշինյան
21-07-2026 11:12 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Բարտ դե Վևերին Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո պարոն վարչապետ,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի առիթով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ վերջին շրջանում Հայաստանի և Բելգիայի միջև հարաբերությունները շարունակաբար զարգանում են՝ ընդգրկելով գործընկերության նոր ռազմավարական ուղղություններ։
Ջերմորեն եմ հիշում այս տարվա մայիսին Երևանում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումը: Վստահ եմ, որ համատեղ գործուն ջանքերով նոր խթան կհաղորդենք մեր երկրների միջև բազմոլորտ համագործակցության ընդլայնմանն ու առևտրատնտեսական կապերի ամրապնդմանը։
Բարձր եմ գնահատում Բելգիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության խորացմանը, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում մեր երկրների միջև հաստատված արդյունավետ փոխգործակցությունը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

I highly appreciate Belgium's continuous support for the deepening of the Armenia-European Union partnership. Pashinyan
21-07-2026 11:12 Armenia Press release
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Kingdom of Belgium, Bart De Wever, on the occasion of the National Day. The message states:
«Dear Prime Minister,
I sincerely congratulate you and the friendly people of Belgium on the occasion of the National Day.
I am pleased to note that recently the relations between Armenia and Belgium have been continuously developing, encompassing new strategic directions of partnership.
I warmly remember our meeting in Yerevan this May. I am confident that through our joint efforts, we will give a new impetus to the expansion of multifaceted cooperation between our countries and the strengthening of trade and economic ties.
I highly appreciate Belgium's continued support for the deepening of the Armenia-European Union partnership, as well as the effective cooperation established between our countries on international platforms.