Արմավիրի բանտից ցմահ դատապարտյալի են տեղափոխել հիվանդանոց
ArmLur.am-ի բացառիկ տեղեկություններով՝ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի 2-րդ տեղամասի 77-րդ խցում պատիժ կրող, արդեն 33 տարի ազատազրկման մեջ գտնվող ցմահ դատապարտյալ Սեյրան Մարկոսյանը 2 օր առաջ ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել է քաղաքացիական հիվանդանոց։
Դատապարտյալների կողմից ArmLur.am-ին փոխանցած տեղեկություններկ համաձայն, նրա առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է, և Սեյրան Մարկոսյանի կյանքին իրական վտանգ է սպառնում։
Հիշեցնենք, որ Սեյրան Մարկոսյանը ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել 1992 թվականին։ Նա մեղավոր է ճանաչվել Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղում ամուսիններ Սոնայի և Սերյոժայի սպանության, ինչպես նաև ավազակային հարձակման համար։
ArmLur.am-ի հետ զրույցում ՀՀ ԱՆ ՔԿՀ ծառայությունից նշեցին,որ դատապարտյալին մի քանի օր առաջ են տեղափոխել։ Armlur.am-ը Վերջինիս առողջականի մասով կփորձի պարզաբանումներ ստանալ Քրեակատարողական բժշկության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։

Из тюрьмы Армавира перевели в больницу пожизненно осужденного.
Согласно эксклюзивной информации ArmLur.am, 2 дня назад в крайне тяжелом состоянии был переведен в гражданскую больницу осужденный на пожизненное заключение Сейран Маркосян, который отбывает наказание в 77-й камере второго участка исправительного учреждения «Армавир» уже 33 года.
Согласно информации, переданной осужденными ArmLur.am, его состояние здоровья крайне тяжелое, и жизни Сейрана Маркосяна угрожает реальная опасность.
Напомним, что Сейран Маркосян был осужден на пожизненное заключение в 1992 году. Он был признан виновным в убийстве супругов Соны и Сережи в селе Баганис Тавушской области, а также в разбойном нападении.
В разговоре с ArmLur.am представители службы пенитенциарных учреждений Министерства юстиции РА отметили, что осужденного перевели несколько дней назад. ArmLur.am попытается получить разъяснения по поводу его здоровья от «Центра пенитенциарной медицины» ГПО.