Շիրակի մարզում դատարան է հանձնվել ծանր և առանձնապես ծանր հանցագործություններով 41 քրեական վարույթ, վերականգնվել է շուրջ 20 միլիոն դրամ. Գլխավոր դատախազություն
07-08-2026 10:55 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Շիրակի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրառմամբ, պետությանը, համայնքին, պետական և համայնքային մասնակցությամբ կազմակերպություններին պատճառված վնասի վերականգված գումարի չափը կազմել է 20 միլիոն 267 հազար դրամ:
Շիրակի մարզի դատախազության կողմից, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, ծանր հանցագործություններով մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 33 քրեական վարույթ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 8 քրեական վարույթ:
Ծանր հանցագործություններով օրինական ուժի մեջ է մտել 24 մեղադրական դատավճիռ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 2 մեղադրական դատավճիռ:

In the Shirak region, 41 criminal proceedings related to serious and particularly serious crimes have been submitted to the court, and approximately 20 million drams have been recovered. Prosecutor General's Office
07-08-2026 10:55 Armenia Press release
In the Shirak region, in the first half of 2026, the amount of damages recovered from criminal proceedings, as well as through the application of prosecutorial measures, has reached 20 million 267 thousand drams.
According to the Shirak region prosecutor's office, in the first half of 2026, 33 criminal cases have been submitted to the court with an accusatory conclusion for serious crimes, and 8 criminal cases for particularly serious crimes.
For serious crimes, 24 accusatory verdicts have entered into legal force, while for particularly serious crimes, 2 accusatory verdicts have been issued.