Շիրակի մարզում դատարան է հանձնվել ծանր և առանձնապես ծանր հանցագործություններով 41 քրեական վարույթ, վերականգնվել է շուրջ 20 միլիոն դրամ. Գլխավոր դատախազություն
07-08-2026 10:55 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Շիրակի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրառմամբ, պետությանը, համայնքին, պետական և համայնքային մասնակցությամբ կազմակերպություններին պատճառված վնասի վերականգված գումարի չափը կազմել է 20 միլիոն 267 հազար դրամ:
Շիրակի մարզի դատախազության կողմից, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, ծանր հանցագործություններով մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 33 քրեական վարույթ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 8 քրեական վարույթ:
Ծանր հանցագործություններով օրինական ուժի մեջ է մտել 24 մեղադրական դատավճիռ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 2 մեղադրական դատավճիռ:

В Ширакской области в суд передано 41 уголовное дело по тяжким и особо тяжким преступлениям, восстановлено около 20 миллионов драмов. Генеральная прокуратура
07-08-2026 10:55 Армения Пресс-релизы
В Ширакской области, в первом полугодии 2026 года, в рамках уголовных производств, а также с применением мер прокурорского воздействия, сумма восстановленного ущерба, причиненного государству, общине, организациям с государственным и муниципальным участием, составила 20 миллионов 267 тысяч драмов:
Ширакской прокуратурой в первом полугодии 2026 года в суд было передано 33 уголовных дела по обвинению в тяжких преступлениях, а по особо тяжким преступлениям — 8 уголовных дел:
По тяжким преступлениям вступили в законную силу 24 обвинительных приговора, а по особо тяжким преступлениям — 2 обвинительных приговора: