Շվեդիայի Ռիկսդագի խոսնակը շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ
07-08-2026 18:46 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուբեն Ռուբինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Շնորհավորական ուղերձում Ռիկսդագի խոսնակը նշել է, որ Շվեդիան և Հայաստանն ունեն գերազանց հարաբերություններ՝ ընդգծելով երկու երկրների միջև հասարակության բոլոր մակարդակներում ձևավորված համագործակցության և փոխանակումների պատմությունը։
Անդրեաս Նորլենը համոզմունք է հայտնել, որ երկու խորհրդարանների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը, որը հիմնված է ընդհանուր հիմնարար արժեքների և սկզբունքների վրա, շարունակելու է զարգանալ կառուցողական և դրական հունով։

The Speaker of the Swedish Riksdag has congratulated Ruben Rubinyan on his election as the President of the National Assembly of Armenia.
07-08-2026 19:13 Armenia Press release
The Speaker of the Riksdag of the Kingdom of Sweden, Andreas Norlén, has sent a congratulatory message to Ruben Rubinyan on the occasion of his election as the President of the National Assembly of the Republic of Armenia.
In the congratulatory message, the Speaker of the Riksdag noted that Sweden and Armenia have excellent relations, emphasizing the history of cooperation and exchanges established at all levels of society between the two countries.
Andreas Norlén expressed confidence that the effective cooperation established between the two parliaments, based on shared fundamental values and principles, will continue to develop in a constructive and positive direction.