«Կարծում եմ՝ շատ շուտով ավարտվելու է»․ Թրամփը՝ Իրանի հետ պատերազմի մասին
Ազատություն. ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախօրեին լրագրողների հետ ճեպազրույցում կարծիք է հայտնել, որ Իրանի հետ պատերազմը շուտով կավարտվի՝ ավելացնելով, թե իրանական զինված ուժերը որոշ զինատեսակների առնչությամբ խնդիրների են բախվել, հայտնում է Reuters գործակալությունը։
«Կարծում եմ՝ շատ շուտով ավարտվելու է։ Չեմ կարծում, թե կարող են շատ երկար ձգել», - իր աշխատասենյակում ասել է Թրամփը։
Reuters-ը երեքշաբթի հաղորդել էր, որ ԱՄՆ բանակը Իրանի դեմ հինգամսյա պատերազմի ընթացքում սպառել է բարձր ճշգրտության հեռահար հրթիռների պաշարների զգալի մասը:
Այս թեմայով լրագրողի հարցին Թրամփն արձագանքել է. «Որոշակի տեսակի զինամթերք ունենք, որոնք շատ հզոր են, և որոնցից ունենք անսահմանափակ՝ փաստացի անսահմանափակ պաշար: Ունենք նաև այլ տեսակներ, որոնք մի փոքր ավելի սուղ են»:
Նրա խոսքով՝ ամերիկյան պաշտպանական արտադրության ընկերությունները արտադրական նոր գործարաններ են կառուցում, այդ թվում՝ Patriot և Tomahawk հրթիռների համար նախատեսված հաստատություններ:

"I think it will end very soon": Trump on the war with Iran
Azatutyun. U.S. President Donald Trump stated in a press briefing with reporters yesterday that the war with Iran will soon come to an end, adding that Iranian armed forces are facing issues with certain types of weapons, reports Reuters agency.
“I believe it will end very soon. I don’t think they can prolong it for very long,” Trump said in his office.
Reuters reported on Tuesday that the U.S. military has depleted a significant portion of its stockpile of precision-guided long-range missiles during the five-month war against Iran:
In response to a journalist's question on this topic, Trump said, “We have certain types of ammunition that are very powerful, and we have an unlimited—actually unlimited—supply of them. We also have other types that are a bit more limited.”
According to him, American defense manufacturing companies are building new production facilities, including those for Patriot and Tomahawk missiles: