«Կարծում եմ՝ շատ շուտով ավարտվելու է»․ Թրամփը՝ Իրանի հետ պատերազմի մասին
Ազատություն. ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախօրեին լրագրողների հետ ճեպազրույցում կարծիք է հայտնել, որ Իրանի հետ պատերազմը շուտով կավարտվի՝ ավելացնելով, թե իրանական զինված ուժերը որոշ զինատեսակների առնչությամբ խնդիրների են բախվել, հայտնում է Reuters գործակալությունը։
«Կարծում եմ՝ շատ շուտով ավարտվելու է։ Չեմ կարծում, թե կարող են շատ երկար ձգել», - իր աշխատասենյակում ասել է Թրամփը։
Reuters-ը երեքշաբթի հաղորդել էր, որ ԱՄՆ բանակը Իրանի դեմ հինգամսյա պատերազմի ընթացքում սպառել է բարձր ճշգրտության հեռահար հրթիռների պաշարների զգալի մասը:
Այս թեմայով լրագրողի հարցին Թրամփն արձագանքել է. «Որոշակի տեսակի զինամթերք ունենք, որոնք շատ հզոր են, և որոնցից ունենք անսահմանափակ՝ փաստացի անսահմանափակ պաշար: Ունենք նաև այլ տեսակներ, որոնք մի փոքր ավելի սուղ են»:
Նրա խոսքով՝ ամերիկյան պաշտպանական արտադրության ընկերությունները արտադրական նոր գործարաններ են կառուցում, այդ թվում՝ Patriot և Tomahawk հրթիռների համար նախատեսված հաստատություններ:

«Думаю, это скоро закончится» — Трамп о войне с Ираном
Азатутюн. Президент США Дональд Трамп накануне в беседе с журналистами высказал мнение, что война с Ираном скоро закончится, добавив, что иранские вооруженные силы столкнулись с проблемами с некоторыми видами оружия, сообщает агентство Reuters.
«Я думаю, что это закончится очень скоро. Не думаю, что они смогут тянуть это долго», - сказал Трамп в своем офисе.
Reuters во вторник сообщил, что армия США исчерпала значительную часть запасов высокоточных дальнобойных ракет в ходе пятимесячной войны против Ирана:
На вопрос журналиста по этой теме Трамп ответил: «У нас есть определенные виды боеприпасов, которые очень мощные, и у нас есть неограниченные - фактически неограниченные запасы. У нас также есть и другие виды, которые немного более ограничены»:
По его словам, американские компании по производству оборонной продукции строят новые производственные заводы, в том числе для ракет Patriot и Tomahawk: