Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիան և ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանը դարձել են Եվրոպական անվտանգային և պաշտպանական քոլեջի ասոցացված գործընկերներ. Պապիկյան
22-07-2026 12:40 Հայաստան Մեկնաբանություն
ՀՀ ՊՆ Սուրեն Պապիկյանը ֆեյսբուքի իր էջում լուսանկար է հրապարակել և կից գրել.
«Հուլիսի 20-ից ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիան և ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանը համալրել են Եվրոպական անվտանգային և պաշտպանական քոլեջի մեծ ընտանիքը՝ որպես հաստատության ասոցացված գործընկերներՀուլիսի 20-ից ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիան և ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանը համալրել են Եվրոպական անվտանգային և պաշտպանական քոլեջի մեծ ընտանիքը՝ որպես հաստատության ասոցացված գործընկերներ:

The Vazgen Sargsyan Military Academy and the National Defense Research University of the Ministry of Defense have become associated partners of the European Security and Defense College, according to Papikyan.
22-07-2026 12:40 Armenia A comment
The Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, has published a photo on his Facebook page and wrote the following.
«Since July 20, the Military Academy named after Vazgen Sargsyan and the National Defense Research University of the Ministry of Defense have joined the large family of the European Security and Defense College as associated partners. Since July 20, the Military Academy named after Vazgen Sargsyan and the National Defense Research University of the Ministry of Defense have joined the large family of the European Security and Defense College as associated partners.