Իրավապահները շարունակում են գործողությունները «Առինջ մոլում», աշխատակիցները ակցիա են իրականացնում
azatutyun.am  Իրավապահները շարունակում են գործողություններ իրականացնել կալանավորված գործարար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլում»: Միևնույն ժամանակ տոնավաճառի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով պարզաբանել՝ ինչու են իրավապահները կապարակնքել տաղավարները։
Տեղում ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացած:
Ավելի քան 20 տաղավարները կապարակնքել են երկուշաբթի օրը. այդ օրերին մոլը չի աշխատում։
Աշխատակիցների ու տաղավարների վարձակալների պնդմամբ՝ որևէ պարզաբանում չեն ստացել, ոչ էլ ծանուցել են կապարակնքման մասին, իսկ իրենք անձնական իրեր ունեն ներսում՝ անձնագիր, ավտոմեքենայի բանալի և այլն։ Տուժում են բիզնեսները, որոնք փաստորեն արդեն 3-րդ օրն է՝ չեն աշխատում։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները պատմում են՝ զրույցների մակարդակով լսել են՝ պատճառը գուցե իրենց տաղավարների վրայով անցնող բարձրավոլտ էլեկտրականության լարն է։ Հարցնում են՝ մի՞թե միայն հիմա են իրավապահները նկատել, հավաքվածները մատնացույց են անում տարածքի այլ շինություններ, որոնք նույնպես բարձրավոլտ էլեկտրականության գծի տակ են գտնվում։
Քննչական կոմիտեն դեռ որևէ մանրամասն չի ներկայացրել, թե ինչ են փնտրում Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող այս բիզնեսում և ինչ գործողություն են իրականացնում տեղում:
ԲՀԿ առաջնորդին պատկանող այլ ընկերություններ ևս կապարակնքված են, աշխատակիցներն էլ փաստացի հարկադիր պարապուրդի մեջ: Ավելի վաղ իրավապահ կառույցից «Ազատությանը» գրավոր հայտնել էին, որ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությունները կապարակնքվել են «վարութային գործողությունների և գույքագրման նպատակով»՝ առանց որևէ այլ հավելյալ մանրամասների:

Правоохранительные органы продолжают действия в «Ариндж молле», сотрудники проводят акцию.
azatutyun.am  Правоохранительные органы продолжают проводить операции в торговом центре «Ариндж молл», принадлежащем семье задержанного бизнесмена Гагика Царукяна. В то же время сотрудники торгового центра проводят акцию протеста, требуя разъяснений, почему правоохранители опечатали павильоны.
На месте сосредоточены полицейские силы:
Более 20 павильонов были опечатаны в понедельник. В эти дни молл не работает.
По словам сотрудников и арендаторов павильонов, они не получили никаких разъяснений и не были уведомлены о опечатывании, в то время как у них внутри находятся личные вещи — паспорт, ключи от автомобиля и т.д. Бизнесы страдают, так как фактически уже третий день не работают.
Участники акции протеста рассказывают, что на уровне разговоров слышали, что причиной может быть высоковольтная электрическая линия, проходящая над их павильонами. Они спрашивают, разве правоохранители заметили это только сейчас, указывая на другие здания в районе, которые также находятся под высоковольтной линией.
Следственный комитет пока не представил никаких подробностей о том, что они ищут в этом бизнесе, принадлежащем семье Царукяна, и какие действия они проводят на месте.
Другие компании, принадлежащие лидеру БГК, также опечатаны, а сотрудники фактически находятся в вынужденном простое. Ранее правоохранительные органы письменно сообщили «Свободе», что компании, принадлежащие семье Царукяна, были опечатаны «для проведения контрольных действий и инвентаризации», без каких-либо дополнительных подробностей.