Իրավապահները շարունակում են գործողությունները «Առինջ մոլում», աշխատակիցները ակցիա են իրականացնում
azatutyun.am  Իրավապահները շարունակում են գործողություններ իրականացնել կալանավորված գործարար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Առինջ մոլում»: Միևնույն ժամանակ տոնավաճառի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով պարզաբանել՝ ինչու են իրավապահները կապարակնքել տաղավարները։
Տեղում ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացած:
Ավելի քան 20 տաղավարները կապարակնքել են երկուշաբթի օրը. այդ օրերին մոլը չի աշխատում։
Աշխատակիցների ու տաղավարների վարձակալների պնդմամբ՝ որևէ պարզաբանում չեն ստացել, ոչ էլ ծանուցել են կապարակնքման մասին, իսկ իրենք անձնական իրեր ունեն ներսում՝ անձնագիր, ավտոմեքենայի բանալի և այլն։ Տուժում են բիզնեսները, որոնք փաստորեն արդեն 3-րդ օրն է՝ չեն աշխատում։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները պատմում են՝ զրույցների մակարդակով լսել են՝ պատճառը գուցե իրենց տաղավարների վրայով անցնող բարձրավոլտ էլեկտրականության լարն է։ Հարցնում են՝ մի՞թե միայն հիմա են իրավապահները նկատել, հավաքվածները մատնացույց են անում տարածքի այլ շինություններ, որոնք նույնպես բարձրավոլտ էլեկտրականության գծի տակ են գտնվում։
Քննչական կոմիտեն դեռ որևէ մանրամասն չի ներկայացրել, թե ինչ են փնտրում Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող այս բիզնեսում և ինչ գործողություն են իրականացնում տեղում:
ԲՀԿ առաջնորդին պատկանող այլ ընկերություններ ևս կապարակնքված են, աշխատակիցներն էլ փաստացի հարկադիր պարապուրդի մեջ: Ավելի վաղ իրավապահ կառույցից «Ազատությանը» գրավոր հայտնել էին, որ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությունները կապարակնքվել են «վարութային գործողությունների և գույքագրման նպատակով»՝ առանց որևէ այլ հավելյալ մանրամասների:

Law enforcement continues operations at "Arinj Mall," while employees are holding a protest.
azatutyun.am  Law enforcement continues to carry out operations at the "Arinj Mall" owned by detained businessman Gagik Tsarukyan's family. At the same time, employees of the marketplace are holding a protest demanding clarification on why law enforcement has sealed off the booths.
Police forces are concentrated on the site.
More than 20 booths were sealed off on Monday. The mall does not operate on those days.
According to employees and booth renters, they have not received any clarification, nor were they notified about the sealing, while they have personal belongings inside, including passports, car keys, and so on. Businesses are suffering, as they have effectively not operated for the third day.
Participants in the protest say they have heard in conversations that the reason might be the high-voltage power line passing over their booths. They ask whether law enforcement has only now noticed this, pointing out other buildings in the area that are also under high-voltage power lines.
The Investigative Committee has not yet provided any details on what they are searching for in this business belonging to the Tsarukyan family and what actions they are carrying out on site.
Other companies owned by the leader of the Prosperous Armenia Party (BHK) are also sealed off, and employees are effectively in forced idleness. Earlier, the law enforcement agency had informed "Azatutyun" in writing that the companies belonging to Tsarukyan's family were sealed off "for the purposes of operational activities and inventory" without any additional details.