Ողջունում եմ ՌԴ-ի դեմ պատժամիջnցների 21-րդ փաթեթի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը. Լայեն
tert.am  Ողջունում եմ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների 21-րդ փաթեթի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը։ Այս մասին X-ի իր էջում գրել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը:
«Այն ժամանակ, երբ Ուկրաինան ձեռք է բերել ռազմական դինամիկա, մեր պատժամիջոցները շարունակում են թուլացնել Ռուսաստանի պատերազմական ջանքերի տնտեսական հիմքերը:
Մենք մեր գործարքների արգելքի ցանկին ենք ավելացնում ռուսական ևս 32 բանկ: Ինչպես նաև կրիպտոընկերություններ և նավթ առևտրային հարթակներ։
Նավթի գների սահմանափակման ճշգրտման սառեցում մեկ տարով, որպեսզի Ռուսաստանի ռազմական մեքենան չօգտվի շուկայական ցնցումներից։
Առաջին անգամ մենք թիրախավորում ենք Ռուսաստանի ստվերային նավատորմին աջակցող նավերը։
Եվ մենք կարևոր քայլ կատարեցինք դեպի ռուս զինծառայողների՝ ԵՄ մուտքի պաշտոնական արգելքը»,- գրել է Լայենը:
Նշենք, որ ավելի վաղ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտան հայտարարել էր, որ Եվրամիության հակառուսական սահմանափակումների նոր փաթեթը շոշափում է էներգետիկայի, ֆինանսական ծառայությունների, առևտրի և կրիպտոարժույթների ոլորտները։

I welcome the agreement reached on the 21st package of sanctions against the Russian Federation. Leyen
23-07-2026 13:28 Press of Diaspora
tert.am I welcome the agreement reached on the 21st package of sanctions against Russia. This was written by the President of the European Commission, Ursula von der Leyen, on her X page:
«At a time when Ukraine has gained military momentum, our sanctions continue to weaken the economic foundations of Russia's war efforts:
We are adding another 32 Russian banks to our list of transaction bans. As well as cryptocurrency companies and oil trading platforms.
The freeze on the adjustment of oil price caps for one year, so that Russia's military machine does not take advantage of market shocks.
For the first time, we are targeting ships that support Russia's shadow fleet.
And we have taken an important step towards the official ban on entry for Russian military personnel into the EU,» wrote Leyen:
It is worth noting that earlier, the President of the European Council, Antonio Costa, announced that the new package of anti-Russian sanctions from the European Union touches on the sectors of energy, financial services, trade, and cryptocurrencies.