Երևանում՝ բարձրահարկ շենքի բակում, հայտնաբերվել է տնային կալանքի տակ գտնվող 27-ամյա տղամարդու մարմինը
16-07-2026 10:43 Հայաստան Հասարակություն
Հուլիսի 15-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22:20-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Էրեբունու բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Նոր Արեշի 35-րդ փողոցում գտնվող շենքերից մեկի բակում դի կա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր են ժամանել օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետի տեղակալ Վլադ Բազունցի գլխավորությամբ։Տեղում պարզվել է, որ տեղեկությունը հավաստի է, և նշված շենքի բակում հայտնաբերվել է նույն շենքի բնակիչ, 27-ամյա Միսակ Վ.-ի դին։
Դեպքի մասին ոստիկանության Էրեբունու բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ բաժնի պետ Ռոման Մախմուդյանի և օրվա պատասխանատու հերթապահ քննիչի գլխավորությամբ։Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մահացածը գտնվում էր տնային կալանքի տակ և 6-րդ կամ 8-րդ հարկի պատուհանից անզգուշաբար վայր է ընկել։

В Ереване, во дворе многоэтажного здания, было обнаружено тело 27-летнего мужчины, находившегося под домашним арестом.
16-07-2026 10:43 Армения Общество
15 июля в Ереване произошло загадочное и трагическое событие. Около 22:20 в Главное управление общественной полиции Министерства внутренних дел Армении в отделении Эребуни поступила оперативная информация о том, что во дворе одного из зданий на 35-й улице Нор-Ареш есть тело.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, на место происшествия прибыла оперативная группа под руководством заместителя начальника отдела Влада Базунца. На месте выяснили, что информация подтверждена, и во дворе указанного здания было найдено тело 27-летнего жителя этого же дома Мисака В.
Информация о происшествии была передана в следственный отдел Эребуни от полиции, откуда прибыла следственная группа под руководством начальника отдела Романа Махмудяна и дежурного следователя. По факту происшествия в следственном отделе было возбуждено уголовное дело.
По данным фотожурналиста, покойный находился под домашним арестом и, вероятно, неосторожно выпал из окна 6-го или 8-го этажа.