Քննարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն ԱՄՆ գյուղատնտեսության քարտուղարությունում հանդիպում է ունեցել Արտաքին գյուղատնտեսական ծառայության ղեկավար Դանիել Ուիթլիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Դիտարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները՝ անդրադառնալով շուկա մուտքի ընթացակարգերին, գործող կարգավորումներին, ինչպես նաև արտահանման խթանման նախադրյալներին։
Քննարկվել են նաև երկու երկրների ոլորտային մասնավոր ընկերությունների միջև գործարար կապերի հաստատման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները։

The possibilities of exporting Armenian agricultural products to the US market have been discussed.
The Ambassador of Armenia to the USA, Narek Mkrtchyan, had a meeting with the head of the Foreign Agricultural Service, Daniel Whitley, at the U.S. Department of Agriculture.
During the meeting, the possibilities for expanding cooperation in the agricultural sector between Armenia and the United States were discussed.
The potential for exporting Armenian agricultural products to the U.S. market was considered, addressing market entry procedures, existing regulations, as well as prerequisites for export promotion.
The prospects for establishing business ties and developing mutually beneficial cooperation between sector-specific private companies of the two countries were also discussed.