Քննարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն ԱՄՆ գյուղատնտեսության քարտուղարությունում հանդիպում է ունեցել Արտաքին գյուղատնտեսական ծառայության ղեկավար Դանիել Ուիթլիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Դիտարկվել են հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի՝ ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները՝ անդրադառնալով շուկա մուտքի ընթացակարգերին, գործող կարգավորումներին, ինչպես նաև արտահանման խթանման նախադրյալներին։
Քննարկվել են նաև երկու երկրների ոլորտային մասնավոր ընկերությունների միջև գործարար կապերի հաստատման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները։

Обсуждены возможности экспорта армянской сельскохозяйственной продукции на рынок США
Посол Армении в США Нарек Mkrtchyan встретился с руководителем Службы внешней сельскохозяйственной деятельности Даниэлем Уитли в Министерстве сельского хозяйства США.
Во время встречи были обсуждены возможности расширения сотрудничества в области сельского хозяйства между Арменией и Соединенными Штатами.
Обсуждались возможности экспорта армянской сельскохозяйственной продукции на рынок США, касаясь процедур доступа на рынок, действующих регуляций, а также предпосылок для стимулирования экспорта.
Также были обсуждены перспективы установления деловых связей и развития взаимовыгодного сотрудничества между частными компаниями двух стран.