Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դոհայում առանձնազրույց է ունեցել Կատարի Պետության էմիր շեյխ Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ։
Վահագն Խաչատուրյանն իր խորին ցավակցությունն է հայտնել Ալ Թանի ընտանիքին և Կատարի ժողովրդին՝ հայր էմիր շեյխ Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի մահվան կապակցությամբ՝ մաղթելով տոկունություն և ուժ ծանր կորստի պահին։
Հանդիպման ընթացքում նախագահն արձանագրել է, որ շեյխ Համադ Ալ Թանիի հմուտ առաջնորդությամբ իրականացված մեծածավալ բարեփոխումների արդյունքում Կատարի Պետությունը սրընթաց վերելք է ապրել։Նախագահ Խաչատուրյանը մեծապես արժևորել է հայ-կատարական հարաբերությունների ամրապնդման և խորացման գործում շեյխ Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի ունեցած ավանդը։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցության օրակարգի հարցերին և տարածաշրջանային զարգացումներին։

Президент Армении провел беседу с эмиром Катара шейхом Тамимом бин Хамадом Аль Тани.
Президент Республики Армения Ваграм Хачатрян провел встречу в Дохе с эмиром Государства Катар шейхом Тамимом бин Хамадом Аль Тани.
Ваграм Хачатрян выразил свои глубокие соболезнования семье Аль Тани и народу Катара в связи со смертью отца эмира шейха Хамада бин Халифа Аль Тани, пожелав стойкости и сил в этот тяжелый момент утраты.
Во время встречи президент отметил, что благодаря мудрому руководству шейха Хамада Аль Тани в Государстве Катар были проведены масштабные реформы, которые привели к стремительному развитию страны. Президент Хачатрян высоко оценил вклад шейха Хамада бин Халифа Аль Тани в укрепление и углубление армяно-катарских отношений.