Քաղաքացու բողոքից հետո Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը թերլիցքավորում է հայտնաբերել գազալցակայանում
15-07-2026 13:20 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում քաղաքացու դիմում-բողոքի հիման վրա Երևան քաղաքի Շենգավիթ թաղամասի Բագրատունյաց 1/6 հասցեում գործող հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող «Գ․ Ս․ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում իրականացվել են ստուգումներ։
Ստուգումների արդյունքում հայտնաբերվել է թերլիցքավորում․ կասեցվել է թերլիցքավորմամբ շահագործվող հեղուկ գազի վառելիքաբաշխիչ աշտարակի շահագործումը։
Կազմակերպության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և գազալցակայանը համապատասխանեցնել իրավական ակտերի պահանջներին:

15-07-2026 13:20 Armenia Press release
The State Inspectorate for Market Surveillance has conducted inspections at the gas station owned by "G. S. PETROSIAN" LLC, located at 1/6 Bagratuniats Street in the Shengavit district of Yerevan, based on a citizen's complaint.
The inspections revealed overcharging; the operation of the gas dispensing tower that was being exploited with overcharging has been suspended.
The director of the organization has been instructed to take necessary measures and ensure that the gas station complies with the requirements of legal acts.