ՄԻՊ-ի և Նիդերլանդների դեսպանության համագործակցությամբ Զարթոնքում կազմակերպվել է մարդու իրավունքներին առնչվող իրազեկման միջոցառում
15-07-2026 12:17 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի նախաձեռնությամբ Արմավիրի մարզի Զարթոնք բնակավայրում կազմակերպվել է իրազեկման միջոցառում` Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության հետ համագործակցությամբ։
Միջոցառմանը մասնակցել են Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիեթ Մոնրոյ-Վինթերը, Ազգային ժողովի պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը, Արմավիրի մարզպետ Վահրամ Խաչատրյանը, Մեծամոր համայնքի ղեկավար Էդգար Հովհաննիսյանը, ինչպես նաև Զարթոնք բնակավայրի բնակիչները։

In collaboration with the Human Rights Defender's Office and the Embassy of the Netherlands, an awareness-raising event related to human rights has been organized in Zartonq.
15-07-2026 12:17 Armenia Press release
Human Rights Defender Anahit Manasyan organized an awareness-raising event in the village of Zartonq in the Armavir region in cooperation with the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in the Republic of Armenia.
The event was attended by Human Rights Defender Anahit Manasyan, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Kingdom of the Netherlands in the Republic of Armenia Marieke Harriet Monroe-Winter, National Assembly member Rustam Bakoyan, Armavir regional governor Vahram Khachatryan, head of the Metsamor community Edgar Hovhannisyan, as well as residents of the village of Zartonq.