Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կատարի Պետության էմիր շեյխ Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիին՝ Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր վշտով տեղեկացա Կատարի Պետության հայր էմիր շեյխ Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի մահվան մասին։
Նորին վսեմության նշանակալի դերն ու ներդրումը Կատարի զարգացման, բարօրության և միջազգային հեղինակության ամրապնդման, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային երկխոսության ու համագործակցության առաջմղման գործում հավերժ կմնա պատմության էջերում:
Հայաստանի Հանրապետությունը բարձր է գնահատում հանգուցյալ էմիրի մեծ ավանդը նաև Հայաստանի և Կատարի միջև բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման գործում, ինչի մասին է վկայում Հայաստանի Հանրապետության կողմից հայր էմիրին շնորհված «Բարեկամության» շքանշանը:
Այս ծանր պահին Հայաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձերդ վսեմությանը, Կատարի ղեկավարությանը և բարեկամ ժողովրդին, հանգուցյալ Էմիրի հարազատներին և մերձավորներին՝ կորստի այս դժվարին պահին մաղթելով ուժ և տոկունություն»,-նշված է հեռագրում:

Премьер-министр направил соболезнования в связи со смертью Хамада бина Халифа Аль Тани.
Премьер-министр Никол Пашинян направил соболезнование эмиру Государства Катар шейху Тамиму бин Хамаду Аль Тани в связи со смертью Хамада бин Халифы Аль Тани:
«С глубоким прискорбием я узнал о смерти отца-эмира Государства Катар шейха Хамада бин Халифы Аль Тани.»
Значительная роль и вклад Его Высочества в развитие Катара, благосостояние и укрепление международного авторитета, а также в продвижение регионального и международного диалога и сотрудничества навсегда останутся на страницах истории.
Республика Армения высоко ценит большой вклад покойного эмира также в укрепление и развитие дружеских отношений между Арменией и Катаром, о чем свидетельствует награждение отца-эмира орденом «Дружбы» от Республики Армения.
В этот тяжелый момент от имени правительства Армении и лично я выражаю глубокие соболезнования Вашему Высочеству, руководству Катара и дружескому народу, родным и близким покойного эмира, желая им сил и стойкости в этот трудный час»,- говорится в телеграмме: