Թերլիցքավորման համար «Կարս» ՍՊԸ-ի լցակայանում փակցվել է նախազգուշացնող պաստառ
ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում բենզինի և դիզելային վառելիքի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «Կարս» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ Արագածոտնի մարզ, գյուղ Ափնագյուղ)։
«Ստուգման արդյունքում հայտնաբերված թերլիցքավորման համար տնտեսվարողը ենթարկվել է 1 124 513 (մեկ միլիոն հարյուր քսանչորս հազար հինգ հարյուր տասներեք) ՀՀ դրամի չափով վարչական պատասխանատվության։
Արձանագրված իրավախախտման հիմքով Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանի հրամանով լցակայանում 1 ամիս ժամկետով փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառ»:

A warning poster has been posted at the "Kars" LLC filling station for refueling.
The State Revenue Committee of Armenia conducted an inspection at the gas station owned by "Kars" LLC, which is engaged in the retail sale of gasoline and diesel fuel (address: Aragatsotn Province, Apnagyugh village).
"As a result of the inspection, the operator was subjected to administrative liability in the amount of 1,124,513 (one million one hundred twenty-four thousand five hundred thirteen) Armenian drams for underfilling."
Based on the recorded violation, by the order of the head of the State Revenue Committee, Armen Kotolyan, a poster stating "We have been fined for underfilling" has been posted at the gas station for a period of 1 month.